Warto wyjechać w góry!

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tegoroczna okres zimowy trwa nadzwyczaj długo. Wszyscy już z bardzo czekamy na pogodniejsze dni. Liczymy tygodnie do należnego wypoczynku. Przez okrągły rok pracowicie wypełnialiśmy nasze powinności. Trochę odpoczynku na pewno nam się należy.

Jak co roku, czeka nas wybór miejsca na urlop. Nasza ojczyzna to niezwykle szczęśliwy kraj, ponieważ posiada wysokie góry oraz piękne wybrzeże. Nie ma zatem musu, by udać się w podróż za granicę. Wszystko, co jest nam obowiązkowe, aby przeżyć miły urlop, posiadamy na miejscu. Należy jedynie zadecydować, czy bawimy się nad Bałtykiem, czy relaksujemy się w górach?

Jeżeli wybierzemy tę drugą opcję, z pewnością się nie rozczarujemy. W Polsce wybierzemy pasma dla wszystkich. Jeżeli dopiero zaczynamy romans z górami, pojedźmy w dzikie i niewysokie Bieszczady. Dla lepiej wprawionych świetne okażą się łagodne Sudety. Z kolei dla zapalonych entuzjastów górskich wycieczek, Tatry to dobre rozwiązanie. Tak właściwie, wszelkie te sugestie będą dobre. Polskie pasma górskie są wyjątkowo malownicze i mamy się czym zachwycać. Piesze wędrówki na pewno dobrze wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. To idealna opcja dla ludzi, którzy mają siedzącą pracę.

Karkonosze, Śnieżne Kotły

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska

Noclegi w górach są w rozmaitych cenach. Jesteśmy w stanie znaleźć świetną ofertę w którymś pensjonacie albo też trafić na pokoje u mieszkańców. W tym przypadku ceny są naprawdę niskie. Jeżeli jednak wybierzemy noclegi w Zakopanem np. z musimy być gotowym na duże wydatki. Miasto jest stolicą Tatr. Zawsze było zapełnione przez urlopowiczów. Bardzo popularne było w międzywojniu. Wtedy wypoczywało tu mnóstwo słynnych nazwisk. Dzisiaj można oglądać wille, w których mieszkały takie sławy, jak Witkacy, czy Kornel Makuszyński.

Zakopane to wyjątkowe miasto, w którym czuje się niepowtarzalny klimat. Jest symbiozą tradycji góralskich oraz polskiej kultury. Na głównym deptaku, Krupówkach, zobaczymy mnóstwo pamiątek, regionalne oscypki oraz zakopiańskie niedźwiedzie, z którymi możemy zrobić sobie zdjęcie (pełna analiza). Wczasy w naszych górach to gwarancja pamiętnej zabawy oraz udanego wypoczynku.