Komputerowe gry RPG

Role Playing Games, czyli gry fabularne to aktualnie jeden z najpowszechniej stosowanych sposobów na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród młodzież. Na początku powstały gry RPG, które odgrywano w realnym świecie. Również na dzień dzisiejszy mają one swoich fanów, organizowane są tematyczne konwenty, obozy i pozostałe takie wydarzenia. Później wykształciły się gry o podobnym charakterze, w które gra się w środowisku komputerowym. Ich typów istnieje bardzo dużo. Przykładem mogą być gry przeglądarkowe.

Gry online

Autor: Farbflut

Są to gry, do których konieczne jest w większości przypadków tylko łącze internetowe i korzystanie z przeglądarka. W Gry online można grać od czasu do czasu, wykonując jakieś konkretne zadanie. Mogą także być źródłem stałej rozrywki. W kraju jedną z najpopularniejszych gier online jest The West. Fabuła gry umiejscowiona jest na Dzikim Zachodzie. Gracz może kierować postacią kowboja, swoją postać rozwijać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także walczyć z pozostałymi graczami. Każde z zadań wymaga odczekania określonego czasu, od kilku minut niekiedy do kilkunastu godzin. Bardzo popularna jest także gra Settlers online. Jest to typowa strategia, w której podstawę stanowi rozbudowywanie i ulepszanie własnej postaci jak również bazy.

Gry MMORPG

Gry mmorpg zalicza się do gier RPG, w których znaczna liczba rzeczywistych graczy może brać udział równocześnie. Są na dzień dzisiejszy niezwykle popularne. Mogą być darmowe lub wymagać opłat. Na czele międzynarodowych rankingów gier tego rodzaju od długiego czasu utrzymuje się gra World of Warcraft. Najwięcej graczy na świecie znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Więcej pod tym linkiem.

Niebezpieczeństwa

Coraz więcej słyszy się obecnie o zagrożeniach związanych z graniem w gry komputerowe. Na świecie miały miejsce wypadki śmierci użytkowników gier z powodu odwodnienia, głodu i zmęczenia wywołanych nieprzerwanym siedzeniem przed monitorem komputera. Trzeba wiedzieć, że gry komputerowe są rozrywką o mocno uzależniającym charakterze.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (www.magazynauto.pl/uzywane/uzywane-auta-miejskie-male-ale-z-charakterem-7-modeli-wady-zalety-ceny,aid,1752) pokrewnego portalu? To właśnie w nim znajdziesz dodatkowe informacje w odniesieniu do omawianej tutaj tematyki.

Na uzależnienia takie narażeni są szczególnie młodzi ludzie. Gry komputerowe mogą być przyjemną zabawą również wtedy, gdy gra się w nie od czasu do czasu, w chwili odpoczynku.