Wakacje w kraju corridy i słońca. Sprawdź, co warto zobaczyć

Jeżeli jesteś zwolennikiem wakacji, w czasie których da się byczyć się na gorącej plaży i zwiedzić masę fascynujących miejsc, ciekawym kierunkiem wydaje się Hiszpania. Ten ognisty kraj ma zarówno malownicze wybrzeże, gratkę dla wielbicieli plażowania, jak i multum zabytków.

hiszpania - miasteczko

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Rewelacyjnym miastem dla tych odwiedzających, którzy zamierzają spędzić wypoczynek pośród niesamowitych budowli, jest oczywiście Barcelona, centrum niezależnej Katalonii. W tym fascynującym mieście wszędzie można natknąć się na wytwory wybitnego, aczkolwiek raczej odrobinę pokręconego architekta – Gaudiego.

Jego najsłynniejszym wytworem jest wyjątkowa katedra Sagrada Famillia, która stylem potrafi albo zachwycić, albo odpychać – jedno jest pewnikiem, nikt nie przejdzie obok Sagrada Familia obojętnie. Jeśli masz trochę gotówki do wyłożenia na wycieczkę, powinieneś postawić na ekskluzywne apartamenty Hiszpania. Tego typu noclegi odróżniają się od klasycznych miejsc noclegowych wyższym standardem. Apartament najczęściej posiada dużo większą wielkość i oferuje dodatki, takich jak chociażby elegancka kuchnia lub jacuzzi. Sprawdź więcej atrakcyjnych ofert: tanie wakacje w Hiszpanii

Jeżeli pragniesz odszukać korzystne propozycje wakacyjne w Hiszpanii, musisz polować na promocje. Aby odszukać fantastyczne last minute na Majorkę lub do Andaluzji, musisz codziennie oglądać oferty z agencji turystycznych . Wiadomości o takich promocjach najczęściej można zobaczyć na witrynach internetowych biur turystycznych, więc trzeba codziennie zaglądać na nie, by żadna tania okazja nie minęła niezauważona.

wakacje - Majorka

Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania to też państwo, które jest znany z miłości do futbolu. Jeżeli pojedziesz do Madrytu, koniecznie udaj się, by zwiedzić niesamowity stadion Santiago Bernabeu, gdzie ma siedzibę najlepsza drużyna w Hiszpanii. Przy sprzyjającym szczęściu może ci się uda dostać się na trening i zobaczyć legendarnych piłkarzy na żywo – to wyjątkowe przeżycie dla prawdziwego zwolennika futbolu.