Polskie Tatry zawsze w modzie

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Nasza ojczyzna jest wspaniałym krajem. Nie twierdzą tak jedynie jej dumni obywatele, ale głównie turyści z zagranicy (do np. modnej od jakiegoś czasu Białki co patrząc na oferty tutaj: nie zaskakuje). My, Polacy, mamy kilka skarbów. Jednym z naszych dóbr narodowych są zapierające dech w piersiach Tatry.

Podhale to cudowne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Za mało tu stron, by wypisać wszystkie atrakcje, jakie czekają na turystów w Tatrach. Przyjemności dla siebie znajdą tu fani wspinaczki wysokogórskiej – wspaniałym szczytem są Rysy, najwyższa góra Polski. Wielbiciele ekstremalnych przeżyć na pewno pokochają najbardziej niebezpieczny szlak w kraju – trasę na Orlą Perć. Fanom delikatnego wypoczynku z pewnością spodoba się perspektywa miłych przechadzek Krupówkami oraz oglądania widowiskowych koncertów lokalnych muzyków. Warto też skosztować pysznych specjałów kuchni góralskiej i zakupić zimowe kurtki z oryginalnej wełny.

Jeżeli cenisz sobie eleganckie warunki pobytowe, na bank zainteresują cię niedrogie apartamenty w Zakopanem, oferowane przez popularne hotele. Kiedy do Google wpiszesz hasło „apartamenty w Zakopanem”, zobaczysz aktualne dane na ich temat – umiejscowienie hoteli, koszty noclegów oraz formularze rezerwacyjne.

Jeżeli nie pasuje ci głośna atmosfera Zakopanego i zamierzasz odpocząć w miejscowości ciekawej, lecz sporo spokojniejszej, celem wyprawy powinna być Białka Tatrzańska. Ta niewielka górska wieś posiada wiele interesujących atrakcji. Wielbiciele dawnych budowli znajdą tu przepiękny kościółek św. Szymona i Judy, zbudowany ponad trzysta lat temu. Fani nart będą się rewelacyjnie bawić w jednym z kilku większych ośrodków narciarskich, które mają czynne wyciągi. Osoby, które wolą inne aktywności, mają tu do dyspozycje świetne miejsca na mocne spływy kajakowe. Dla wszystkich turystów dostępny jest cudowny basen z wodą termalną. I wszystko to tak blisko – Białka Tatrzańska znajduje się zaledwie 21 kilometrów od Zakopanego!

Źródło: Eholiday.pl