Z jakiego powodu rowery stały się takim popularnym sposobem poruszania się, w jaki sposób poprawia się infrastruktura w wielu miastach.

Od kilkunastu lat rowery zaczęły przeżywać drugą młodość, ilość ich użytkowników rośnie w szybkim tempie. Bez przerwy pojawiają się następne sklepy sprzedające rowery i akcesoria, i mimo niemałej konkurencji mają sporą liczbę klientów.

w Tunezji

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, sporo osób traktuje rower nie tylko jako formę rozrywki, ale jako podstawowy środek poruszania się.

Masz ochotę poszerzyć wiedzę z owego ciekawego tematu? Zatem najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to język chiński i przejdź do nowej strony.

W dużych miastach, w jakich przeważnie się stoi w korku niż jedzie, rower sprawdza się doskonale i można nim dojechać dużo sprawniej na uczelnię czy do pracy. Takie zainteresowanie rowerami widzą także władze miast, i z tego też powodu powstają w nich najróżniejsze ścieżki oraz szlaki rowerowe Wrocław. Infrastruktura cały czas się rozwija, a to niewątpliwie też ma wpływ na to, że tak dużo osób zaczyna z chęcią przygodę z dwoma kółkami.

Kraków

Autor: Wikipedia
szlaki rowerowe wrocław

Autor: Josh Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Co ważne, budowa rowerowych ścieżek znacząco wpływa na bezpieczeństwo poruszania się, zarówno samych rowerzystów jak i kierujących samochodami.

Kliknij ten link, aby przekonać się, co podobny serwis udostępnił (https://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-mieszkaniowe/stacja-kazimierz/) na ten wątek. To z pewnością także Cię zaintryguje.

Niestety na naszych ulicach z kulturą jazdy nie jest zbyt dobrze, i wielu ludzi po prostu się boi poruszać po ruchliwych drogach, a z kolei po chodnikach jeździć nie można. Ścieżki oraz szlaki rowerowe Poznań dają możliwość poruszania się bez konieczności jeżdżenia ulicami, dzięki czemu nawet osoby starsze mogą się tam czuć komfortowo. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach sytuacja miłośników rowerów poprawi się jeszcze bardziej.

W budżetach wielu miast przewidziano spore środki na rozbudowę infrastruktury rowerowej, przez co z pewnością taka forma poruszania się stanie się jeszcze bardziej popularna.