Konsole video- czy pozwolić grać dzieciom?

Jeszcze niedawno temu dzieciaki po lekcjach rzucały torby pod biurko i leciały na podwórko. Do domu trzeba ich było zawlekać siłą. To właśnie poza nim działy się najlepsze historie. Można było zbudować domek na drzewie albo pobawić się w chowanego. Chłopcy całymi dniami grali w piłkę, a dziewczynki bawiły się lalkami. Dzieciaki dosłownie błagały rodziców o jeszcze jedną godzinkę zabawy.

Zabawa na śniegu

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Te czasy jednak minęły. Światem dzieci rządzi telewizor. To właśnie przed nim spędzają cały swój czas po szkole. Przesiadują całymi godzinami przy biurku, gdy w tym czasie na dworze taka cudowna wiosna. To jedna z przyczyn kłopotów z kręgosłupem, a także otyłości wśród uczniów. Brak aktywności fizycznej i świeżego powietrza źle wpływa na ich zdrowie. Dzieciaki są niemrawe i chorowite. Ciężko jednakże je odciąć od ulubionych rozrywek. Czy jest na to jakiś czarodziejski sposób?

Jeśli już posiadamy w mieszkaniu miłośnika wszelkich nowości technicznych możemy spojrzeć na dobre konsole do gier . Ktoś może powiedzieć, że wszakże to nic nie zmienia, Dziecko wciąż będzie koczowało w domu i wlepiało nos w ekran. A jednak, ostatnie gry xbox 360 to coś zupełnie innego. Trzeba jedynie zorientować się w temacie, a na pewno uda nam się kupić gry, które nie tylko dostarczą naszemu dziecku rozrywki, ale także wspomogą jego rozwój.

W sklepach jest dostępnych wiele ciekawych i przede wszystkim gier bez przemocy. Kształtują one fantazję, logiczne myślenie oraz spryt. Możemy wybrać typowe ps3 gry (stół do cymbergaja) przygodowe lub też zupełnie inne. Czasem trzeba coś zbudować. Niezwykle popularne są gry sportowe, takie jak na przykład kultowa już Fifa.

Na czasie są obecnie nowoczesne konsole, które rejestrują jakikolwiek ruch. Koniec zatem z nudą. Stajemy się integralną częścią historii, przez co wczuwamy się we wszystkie przygody jeszcze bardziej. Świetnym rozwiązaniem jest gra razem z pociechami. To sprawia, że mamy nadzór nad tym, w co tak naprawdę nasze dziecko gra. Możemy mu także dopomóc, jeśli sobie nie radzi z którymś etapem. Dodatkowo, to doskonała rozrywka, dlatego warto przeżyć to całą rodziną.