Kiedy warto jechać w góry?

Góry to głównie olśniewające krajobrazy, czyste powietrze, wspaniała przyroda oraz dzikie zwierzęta.
Owe atrakcje zapewnione mamy właściwie o każdej porze roku. Jednak kiedy najlepiej wybrać się w góry tak by w pełni korzystać z ich wdzięków zależy od osobistych priorytetów każdego łazika.

wielkanoc w górach

Autor: Capture The Uncapturable
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając porę roku na górską wycieczkę powinno się najpierw zastanowić się czy preferujemy długie piesze wędrówki i zdobywanie wielgachnych szczytów, czy też może jazdę na nartach, względnie desce snowboardowej.

Poznaj więcej szczegółów w tekście (http://lajkonik-pik.pl/) – one rzucą całkowicie nowe światło na rozważaną w umieszczonym tu artykule. Po prostu kliknij ten odnośnik.

Jeśli jesteśmy miłośnikami zimowego szaleństwa to naturalnie wyselekcjonujemy zimową porę. Jeśli zaś wolimy długie wędrówki i dalekie górskie szlaki to lepiej wybrać się w lecie, zimą bowiem poniektóre trasy ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Trzeba też zastanowić się czy wolimy spokój oraz czy nie przeszkadza nam tłok. Jeżeli preferujemy w ciszy przemierzać górskie szlaki nie warto jechać w góry w wakacyjnych miesiącach, zatem w lipcu jak też sierpniu, ponieważ wtedy na szlakach panuje największy ścisk.

Jeśli przeglądasz ten tekst to oznacza, że prezentowana tematyka Cię zaciekawiła – pod tym linkiem (https://primaveraspa.pl/wczasy-nad-morzem-z-wyzywieniem/) odnajdziesz podobne, tak samo pasjonujące informacje.

W letnim sezonie przed wejściem na niektóre szczyty trzeba nawet czekać w sporych kolejkach, dlatego osoby, które nie lubią tłoku powinny wybierać się w góry na wiosnę, czy jesienią. Wtedy na trasach jest dużo mniej podróżników i można w spokoju dumać nad pięknem natury.

morza

Autor: Snapshots of The Past
Źródło: http://www.flickr.com
bilet
Zaś wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów muszą unikać czasu zimowych ferii jako że wtenczas trasy zjazdowe pełne są jeżdżącej a także uczącej się jeździć młodzi, a do kolejki na szczyt trzeba swoje odstać.

Wielu tułaczów przyjeżdża w góry by spędzić Wielkanoc w górach a także w trakcie tzw. długich weekendów, miejsca noclegowe na te dni nie dosyć, że są sporo droższe to do tego miejsce zarezerwować musimy nawet na parę miesięcy wcześniej. Jeśli natomiast idzie o same walory gór to te zachwycają o każdej porze roku.