Leczenie bez lekarza – znak naszych czasów?

Ogromną popularnością cieszy się dietetyka. Na miasto najlepiej nauczające w tym zakresie wybraliśmy Poznań. Powód jest oczywisty – można się tam uczyć zawodu na kilku ważnych uczelniach. Są to: Wyższa Szkoła (wyższa szkoła) zdrowia, urody i Edukacji, Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej, Uniwersytet Przyrodniczy a także Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Dietetyka Poznań posiada więc wiele do zaoferowania, a żacy duże pole manewru.

Zdrowie kobiety

Autor: jerine / http://www.flickr.com

Stolicą polskiej fizjoterapii jest natomiast Lublin. Osoby interesujące się tą sferą paramedyczną mogą zdawać do Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola albo na Uniwersytet Medyczny. Fizjoterapia to obok dietetyki jeden z najbardziej rozchwytywanych ostatnimi czasy kierunków o profilu medycznym, głównie w południowo – wschodniej Polsce, na przykład fizjoterapia lublin.
Wybór miasta na zdobycie edukacji w dziedzinie akupunktury nie jest już tak okazały. Co prawda rosnące zapotrzebowanie na ten rodzaj usług sprawiło, że w największych miastach zaczęły powstawać specjalne uczelnie, jednak wciąż liderem pozostaje Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Dwa słowa: akupunktura Bydgoszcz to obecnie właściwie synonimy.
zagadkowo brzmiąca krioterapia, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie ma nic wspólnego z krwią. Krioterapia to leczenie za pomocą zimna. Kraków w tym przypadku nie stanowi wyznacznika kształcenia, gdyż krioterapia wykładana jest na wielu różnych uczelniach w całym kraju. Kraków jest wyróżniony ze względu na specjalizujące się właśnie w krioterapii sławne Małopolskie Centrum Krioterapii. Pracują w nim wybitni lekarze i specjaliści, po których poradę przyjeżdżają ludzie z całego kraju. Nic dziwnego, że krioterapia Kraków to dwa kojarzące się ze sobą wyrażenia.

Wszystkie wymienione wyżej dziedziny rozwijają się w błyskawicznymbardzo szybkim} tempie. Istnieją spore szanse, że już niedługo ich pasjonaci będą mieli większe pole manewru, a medycyna niekonwencjonalna większą ilość dobrze wykształconych specjalistów.

Źródło: www.hopl.pl