Pomysł na udane wakacje

Co roku jesteśmy stawiani przed jednakowym problemem. Co robić w trakcie urlopu? Opalanie się na plaży dla niektórych ludzi jest nudne, zwłaszcza gdy nie lubią palącego słońca. Spacery po górach zazwyczaj są wyczerpujące, a przecież urlop powinien być czasem relaksu. Może wobec tego wypróbować coś całkiem odmiennego? Odpowiedzią na te dylematy może być jazda konna – sport skupiający w sobie aktywność na świeżym powietrzu, a jednocześnie dostarczający wiele radości i szansę kontaktu z końmi – pięknymi i dumnymi zwierzętami.

łąka

Autor: PhillipC
Źródło: http://www.flickr.com/

Nauka jazdy konnej – od czego rozpocząć?

Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam mieć na własność konia. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem jest nauka jeździectwa w renomowanej szkole. Przy każdej stadninie funkcjonują szkoły, gdzie pracują wykwalifikowani instruktorzy. Trafiony instruktor to klucz do sukcesu. Z jego pomocą jazda konna, która może być trudniejsza niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, będzie dostarczać świetnej rozrywki. Instruktor bez wątpienia pomoże nam dobrać konia – takiego, który lubi ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji – i dopilnuje, by lekcja była bezpieczna.

konie

Autor: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.

Obóz jeździecki – lekcja intensywniejsza

Jeśli posiadasz więcej wolnego niż tylko parę godzin w tygodniu dobrze pomyśleć o wyjeździe na obóz konny. Zwykle to dwa tygodnie efektywnego przyswajania i polepszania umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki to również wyjątkowa okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego dbania o zwierzę, troski o nie. To oczywiste, że w ramach kilku krótkich lekcji co tydzień nie da się równie mocno zaangażować w relacje z koniem. Na obozach także pracuje doświadczona kadra instruktorów. Są to pasjonaci, którzy, niejednokrotnie, całe życie oddali jeździectwu i koniom. Warto czerpać z ich cennego doświadczenia.

Jazda konna (przeskocz pod ten adres http://stajniaiskra.pl – przejdź na naszą stronę to łącze) to piękny sport. Buduje masę mięśniową, daje przyjemność obcowania z naturą. Wiosna i lato to świetny czas, żeby zacząć jeździć. Piękna pogoda, radosna zieleń, kwitnące drzewa, bujne lasy, szerokie polany – czy da się przyśnić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A przy tym jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny sposób na spędzenie lata? No to – na koń!

Poznaj propozycję Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://www.patataj.com/