Posiadasz firmę transportową? zadbaj o sprawozdanie intrastat

Odkąd Polska została przyjęta do grupy państw Unii Europejskiej, bardzo dużo zmian nastało na jej obszarze. Dzięki temu wielu przedsiębiorców mogło rozpocząć współprace z zagranicznymi firmami, gdyż transport produktów na terenie Unii jest bardzo ułatwiony.

sprawozdanie intrastat
Jeśli pragniesz zacząć działalność tego typu, musisz pamiętać o formalnościach z tym związanych.
Aby możliwym było rejestrowanie liczby oraz wartości produktów przewożonych z kraju do kraju, wymyślono sprawozdanie intrastat. Zawsze, gdy przesyłamy zagranice swoje produkty, musimy taki dokument dokładnie wypełnić. W Polsce jest to tym bardziej istotne, gdyż to u nas zdawane są transporty zza prawej, nie wchodzącej w poczet UE, granicy. Należy troszczyć się o to, żeby dokumentacja była pełna, wolna od błędów a także niedomówień. Gdyż w przypadku inspekcji, możliwe jest także nałożenie na nas grzywny przez urząd celny.

Kiedy posiadamy ogromną firmę, w której zatrudniamy dziesiątki kierowców, którzy co dnia przemierzają kontynent wzdłuż i w szerz, sprawozdanie intrastat może stanowić problem. Osobiście zazwyczaj nie mamy czasu aby zajmować się dokumentacją tego rodzaju, dlatego powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalisty. W Polsce działa sporo firm, którym możemy za opłatą zlecić to zadanie. Mają one bardzo duże doświadczenie w owej branży, dlatego są w stanie wypełnić nawet najbardziej skomplikowane sprawozdanie.https://domwina.pl/pol_m_oferta_kraj_nowa-zelandia-219.html wina nowozelandzkieJeśli chcesz skorzystać z usługi tego typu, poszukaj sprawdzonej placówki w wyszukiwarce.

Jeżeli chcesz, aby twoja firma przewozowa funkcjonowała legalnie, w razie przewozu dóbr zagranicę powinieneś za każdym razem wypełnić sprawozdanie intrastat. Bowiem urzędy celne często przeprowadzają wybiórcze audyty, raczej nie chcemy zapłacić grzywny za źle wypełniona dokumentację.