Jak możemy przygotować się do wyjazdu na stok?

Przewidujesz wypad w góry oraz białe szaleństwo na nartach? Sprawdź koniecznie, jak najlepiej przygotować się do wyjazdu na stok.
Nie ma nic bardziej przyjemnego niż ruch na świeżym powietrzu.

Zimowe podróże jak też czas białego wariactwa – przed nami . Pamiętaj, iż obok punktu wyjazdu i sprzętu najistotniejsza będzie nasza forma. Zatroszcz się by przyjemności z jazdy po śnieżnych stokach nie zakłóciła nam nieprzyjemna kontuzja. Jak więc przygotować się do podróży na stok?
wyjazd narty

Autor: Bruce Skarin
Źródło: http://www.flickr.com
W napływie powszednich zadań tylko nieliczni mają okazję na systematyczny sport. Robota siedząca po 10 godzin na dzień, króciutki spacerek na parking lub przystanek MZK. Jeżeli chwilę podbiegniemy, momentalnie dopada nas zadyszka. Koniec dnia spędzony przed telewizorem czy też w kinie. Tak zazwyczaj przedstawia się nasz dzień. A narciarstwo, nawet narciarstwo rekreacyjne jest to sport, który nastręcza przygotowania. Trasy zjazdowe liczą w większości wypadków od 1,5 do 3 kilometrów. Obolałe mięśnie zaś odbierają nam frajdę z krótkiego pobytu w górach a także powiększają ryzyko odniesienia kontuzji.

Każdy odsyłacz (https://www.apollotour.pl/) może prowadzić wyłącznie do cennych stron, na których możesz przeczytać o ważnych sprawach. Nie wahaj się, tylko kliknij w niego!

Przyszykuj się więc odpowiednio na ów wyjazd narty także musisz doskonale przygotować. Jeżeli decydujemy się na podróż powinniśmy odpowiednio przedtem zadbać o naszą formę. Przygotowania najlepiej zacząć co najmniej sześć tygodni przed wyjazdem w góry. Ich celem powinno być przywyknięcie mięśni do specyficznego wysiłku. Na start trzy razy w tygodniu możemy organizować sobie dłuższe przechadzki.

Nie unikajmy schodków – pozwoli to na sukcesywną poprawę naszej formy ogólnej a także pokrzepi mięśnie nóg. Dobrym ćwiczeniem będzie również jazda na rowerze, także stacjonarnym.