Jak można niewielkim kosztem zorganizować wyjazd na narty, przydatne wskazówki na ten temat.

Zima jest okresem, kiedy na stokach narciarskich pojawia się mnóstwo narciarzy i snowboardzistów. Niektórzy przyjeżdżają na tydzień lub dwa, codziennie po kilka godzin spędzając na sZUSowaniu, inni pojawiają się tylko na krótkie weekendy.

Narciarstwo sporej liczbie osób kojarzy się z dużymi kosztami, i faktycznie jeśli ktoś chciałby zakupić całe konieczne wyposażenie to będzie się musiał liczyć ze sporymi kosztami. Komplet narciarza to co najmniej kilka tysięcy, a jeszcze przecież trzeba doliczyć dojazdy czy ceny karnetów. Jak się następna strona zsumuje to wszystko, to rzeczywiście może to wyglądać przerażająco, ale na szczęście będzie kilka możliwości na to, żeby ograniczyć wydatki. Warto mieć je na uwadze, jeśli planować się będzie jakąś wycieczkę na stok.
Łowienie ryb

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że wcale nie trzeba od razu kupować całego drogiego sprzętu. Jeśli jeździ się faktycznie dużo, to własne narty, buty i wiązania będą się najbardziej opłacać, zwłaszcza że będzie je można dobrać do swoich potrzeb. Jednak przy okazjonalnych wyjazdach znacznie lepszym wyjściem będzie wypożyczenie, zwłaszcza że przeważnie przy każdym stoku jakaś wypożyczalnia się znajdzie. Kolejną rzeczą będzie dojazd na miejsce.

Samodzielna podróż samochodem rzeczywiście może być droga, lecz jeśli zbierze się kilka osób, to całość wyjdzie dużo taniej. Poza tym można pomyśleć o takim rozwiązaniu jak wykupione wyjazdy narciarskie, jak się trafi na dobrą okazję to można faktycznie spędzić tanio tydzień w górach.