W miejsce tradycyjnej reklamy

Każde przedsiębiorstwo (dotyczy to zarówno gigantów w danej branży, jak również przedsiębiorców dopiero rozpoczynających swoją działalność), aby zdobywać klientów musi myśleć o rozsądnej i przyszłościowej formie reklamy, która wyróżni się z tłumu konkurencji. Nie jest to proste zadanie, a na dodatek wiele trudności wprowadza tu internet, który na wielu płaszczyznach powoduje – zamiast udogodnienia – niepotrzebny chaos informacyjny.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób więc próbować przebić się przez reklamę podobnych firm? To pytanie wymaga przeanalizowania kilku jego aspektów, związanych głównie z konkretnym medium, za pomocą którego firma planuje się reklamować. (polary z nadrukiem) Najbardziej budżetowym rozwiązaniem, które pomaga zaistnieć przede wszystkim firmom o niewielkim stażu, jest zwykła reklama internetowa w postaci własnej strony www, dzięki której firma rozpoczyna życie w internecie. Do tego koniecznym dodatkiem jest umieszczenie swojej działalności w Google czy w przeglądach specjalistycznych oraz przeróżnych zestawieniach firm.

Zwykle okazuje się jednak, że reklama w internecie nie spełnia oczekiwań – przykładowo nie udało się odnotować zadowalającej ilości klientów, albo wejścia na stronę internetową firmy są rzadkie.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe przyciągające wiadomości na interesujący Cię dział. Przejdź do nowego artykułu i czytaj wpis kreta wczasy.

W takich sytuacjach efektywnym i równie niedrogim rozwiązaniem może być wykorzystanie lokalnej formy reklamy.

Niekonwencjonalna reklama

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli przykładowo jakaś firma działa na terenie Bytomia, korzystnym pomysłem może być choćby ekran led w Bytomiu. W Polsce wykorzystanie reklamy ledowej, zarówno w obszarze miejskim, jak również przy parkingach supermarketów czy galerii handlowych, jest raczej nowym pomysłem.

Namawiamy – naciśnij tutaj regeneracja zacisków hamulcowych cena i przenieś się na kolejną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie nowe oraz interesujące informacje.

Nowatorskość takiego rozwiązania powoduje, iż przyciąga ono uwagę znacznie częściej, niż na przykład tradycyjne formy reklamy zewnętrznej takie jak szyldy czy banery.

Największym plusem ekranów LED jest ich widoczność (trzeba pamiętać, że ich wyrazisty obraz doskonale widać w różnych warunkach atmosferycznych), a ogromna większość z nich jest ulokowana w miejscach wzmożonego ruchu samochodowego bądź pieszych. W wielu przypadkach nowoczesna forma reklamy może przynieść więc firmie zadowalające korzyści. Ekrany LED są ciągle zauważane przez potencjalnych klientów, a ich ciekawa forma może okazać się dużo bardziej skuteczna niż zwykła reklama.