Rewelacyjny krótki wypoczynek wyłącznie wśród gór

Jeśli mamy krótki urlop, dobrze jest relaksować się na obszarze naszego uroczego kraju. Jeżeli mieszkamy jeszcze w wielkim mieście, dobrze jest odpocząć od hałasu.

jazda rowerem po lesie

Autor: Wendy Soucie
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze także zdecydować się na wypoczynek aktywny, zwłaszcza, jeżeli w pracy siedzimy za biurkiem.
Pełen ruchu wypoczynek zapewniają góry. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na odpowiednie miejsce, zobaczymy również mnóstwo atrakcji. Jeśli ciekawią nas zatem górskie noclegi Zakopane będzie idealnym miejscem, gdzie wiele możemy zobaczyć i mnóstwo się dzieje. Dla tych, którzy kochają przeszłość warte zwiedzenia będzie na pewno Muzeum Tatrzańskie. Dobrze jest również wjechać kolejką na znany Kasprowy Wierch. W zimie skorzystamy z znakomicie przygotowanych stoków narciarskich, w lecie zaś można podziwiać piękne górskie widoki. Aktywni ludzie mogą z takiej wysokości rozpoczynać pełen przygód górski trekking. Dobrze jest rzecz jasna wjechać bądź wejść na Gubałówkę, gdyż z jej szczytu rozciągają się barwne widoki na Zakopane. Warto odwiedzić także parki linowe.
Rodzinne zabawy na zdrowie!

Autor: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com
Obowiązkowo trzeba przejść się Krupówkami, odwiedzając wspomniane Muzeum Tatrzańskie a także liczne sklepy. Dla tych, którzy szukają obiektów kultury, wart obejrzenia będzie Teatr Witkacego. Jeśli górskie wycieczki i zwiedzanie zakopanego nas zmęczą, koniecznie zjedzmy obiad w jednej z urokliwych góralskich karczm, w jakich podaje się dania z polskiej kuchni. Fanów sportu, ale nie tylko na pewno zainteresuje Wielka Krokiew. Latem można bez przeszkód wspinać się na górę.

Jeśli ciekawią nas takie noclegi zakopane oferuje wiele miejsc noclegowych o dowolnej porze roku, ponieważ tam sezon trwa cały czas. Zakopane proponuje wiele atrakcji, wystarczy wyłącznie zarezerwować nocleg i przybywać.