Czym jest regeneracja tylnej belki?

Belka skrętna – rozwiązanie typowe dla większej części francuskich czterokołowców – ma wiele zalet, lecz także wady, które dopadają kolejnych użytkowników tychże czterokołowców: jeżeli się jeszcze nie zepsuła, to z pewnością się zepsuje i to z fatalnym skutkiem dla funduszy posiadacza.

grafika

Autor: XTRAICE Ecological ice
Źródło: http://www.flickr.com
firmy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
regeneracja tylnej belki berlingo

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba że użytkownik pozwoli się przekonać, aby ją naprawić, zanim belka popsuje się naprawdę.

Chcielibyśmy Cię namówić do tak samo ciekawych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij w link i czytaj to, na co masz ochotę.

Kluczową wartością belki podatnej skrętnie tak naprawdę jest jej płaska konstrukcja, a nie jej przymioty jezdne. Dzięki niej da się wykonać płaski bagażnik, a w wypadku usterki całe zawieszenie łatwo wyjmuje się oraz reperuje. Rutynowa wymiana łożysk jest to niedrogi sposób na długi żywot zawieszenia. Najsłabszy punkt belki skrętnej to łożyska igiełkowe, na których oparty bywa sworzeń wahacza. Pierwszy etap wyczerpania łożysk nie przynosi praktycznie żadnych objawów, jakie mógłby zauważyć kierowca. Po umieszczeniu czterokołowca na podnośniku możemy natomiast wyczuć niewielki luz na kole – i kiedy tak – to jest to już najwyższy czas na naprawę, jeśli nie pragniemy wydać fortuny.

Jeżeli szukasz innych danych na prezentowany temat, to również rzuć okiem na pozycjonowanie stron analogiczne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Wtenczas wystarczy rozmontować belkę, i wymienić łożyska. Gdy nie wymienimy łożysk na czas, popsują się sworznie wahaczy. Jeśli jednakże przeoczyliśmy moment początkowego zużycia łożysk, ich pozostałości zaczynają trzeć o sworzeń. Niszczą go ekspresowo. Oznaki to popiskiwanie jak też skrzypienie z okolic tylnego zawieszenia. Gdy feler pogłębia się, objawy stają się czytelne i już trudno ich nie odnotować. Czterokołowiec zaczyna się źle prowadzić, reaguje nerwowo na delikatne skręty kierownicą, a z okolic tylnego zawieszenia docierają wyraźne hałasy.

Belkę najlepiej byłoby wymienić na nowiuteńką, ale najczęściej można ją zregenerować. Możesz w ten sposób sporo zaoszczędzić, bo regeneracja tylnej belki Berlingo nie będzie bardzo kosztowna.