Wyjazd pod namiot to dla wielu jedna z ciekawszych alternatyw na spędzenie wakacji, choć dziś już nieco zapomniana

Taka ewentualność pozbawiona wszelkich wygód, może być świetną zabawą. Obmyślając krótszy lub dłuższy wypoczynek na łonie przyrody, jadąc na ryby albo na grzyby do lasu, wcześniej pomyślmy o spakowaniu odpowiedniego ekwipunku.

Pamiętajmy także o odpowiednim ubiorze. W kwestii ekwipunku najważniejszym winien być namiotu a dokładnie stelaż – rzuć okiem – do namiotu. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy nie jesteśmy użytkownikami namiotu nowego. Stelaż to, jak wszyscy wiemy, dość ważna część namiotu. Wiedzą o tym na pewno ci, którzy po dotarciu do miejsca biwaku spostrzegli brak tegoż właśnie w pokrowcu namiotowym, bo został w domu. stosowania dobrych pod względem wykonania stelaży na skutek wichury, ataku zwierza bądź utraty równowagi jakiegoś kompana okazać się może, że stelaż zostaje zepsuty. Uszkodzenie takie uniemożliwia normalne rozbicie namiotu. Warto wiedzieć, że naprawy stelaża często można dokonać we swoim zakresie. Możemy także wszakże bez kłopotu nabyć nowy stelaż do namiotu.
autokar

Źródło: pixabay.com
stelaż do namiotu

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz innych elementów wyposażenia, który okazać się może nam konieczny, skupmy się na odzieży. Powinien być to ubiór stosunkowo lekki, luźny, dający wysoki komfort cieplny, zwłaszcza wtedy, gdy taką eskapadę zaplanowaliśmy na zimniejszą porę roku. Świetnym wyjściem powinny być koszulki icebreaker. Odzież Icebreaker (skalnik.pl/icebreaker-b) może znakomicie sprawdzić się nie jedynie pod namiot ale również przez okrągły rok. Dzięki wyjątkowym właściwością wełny merino, ubrania te w ogromnym tempie zyskują coraz szersze uznanie i są opcją dla zwyczajowo używanych włókien sztucznych.

Zadbajmy przede wszystkim o to, by spakować odzież praktyczna, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością, a poza tym odzieżą świetnie wentylowaną, gwarantującą zachowanie odpowiedniej temperatury ludzkiego ciała.