Kto i na jakich warunkach może pozyskać skierowanie do uzdrowiska?

Przebywanie w sanatorium łączy się dla kuracjusza z wydatkami. Ponosi on część sumptów powiązanych z wiktem oraz zakwaterowaniem. Sumpty owe nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Pobyt w sanatorium trwa 21 dni.

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia specjalistycznego bądź szpitalnego.

Masz zamiar zobaczyć podobne materiały tyczące się wyjaśnianej tu kwestii? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz i przeczytaj wpis z serwisu (https://i-posciel.pl/).

Jego zamierzeniem jest rehabilitacja, leczenie – wejdź – chorób przewlekłych a także szeroko zrozumiana profilaktyka. Skierowanie na leczenie sanatoryjne w szpitalu uzdrowiskowym wystawia medyk tzw. ubezpieczenia zdrowotnego, a więc taki, który ma podpisaną umowę z NFZ na świadczenie swoich usług w danym roku albo wykonuje pracę w placówce, jaka posiada taką umowę. W wypadku nieodzowności kontynuowania kuracji w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie jest w stanie też wystawić lekarz zatrudniony w szpitalu, w jakim chory był kurowany. Do skierowania powinna być dołączona karta informacyjna, zawierająca nieodzowne dane na temat choroby. Wypisując skierowanie na leczenie uzdrowiskowe doktor kieruje się stanem zdrowia pacjenta, a również wskazaniami uzasadniającymi odbycie tego typu kuracji. Doktor, jaki je wystawił, powinien przesłać skierowanie do właściwego ze względu na zamieszkanie pacjenta oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Może to również wykonać sam zainteresowany.

Darłowo

Autor: Kochana Żanci
Źródło: www.flickr.com
W razie potwierdzenia skierowania, fundusz powinien określić miejsce (ale nie konkretną miejscowość, tylko dla przykładu czy ma być to teren w górach czy sanatorium nad morzem) oraz termin leczenia uzdrowiskowego.

Jeśli jednakże stan zdrowia chorego uległ w między czasie pogorszeniu a wyjazd do sanatorium musi zostać przyśpieszony, to o zmianie terminu odjazdu na terapię decyduje lekarz specjalista. Dokonuje on ponownej oceny skierowania.