Serial a wielka kinematografia

Istnieje parę dobrych tytułów, które oglądamy z nieskrywanym zachwytem, coraz częściej są to seriale, których ogromna ilość zalewa rynek. Niektóre z nich to faktycznie dobra treść.

Najczęściej zaś te najlepsze długometrażowe produkcje i seriale czerpią jak najwięcej z gatunkowych zastosowań, to oznacza, że coś co jest dobre w kryminale i zdaje swój egzamin sprawdzi się również w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy którą jest melodramat odnajdzie się świetnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób można wyróżnić kilka gatunków filmowych, które doskonale sprawdzają się wszędzie. Na pewno dobrym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Wytarczy wymiec takie słowa klucz jak, machlojki, nierozwiązane zagadki, bohater tropiący kolejną zagadkową historię…

Kryminały mają to jeszcze do siebie, że znakomicie stopniują napięcie, co udaje się idealnie przenieść do krótszej formie. Przykładowo, bohater odkrywa coś dziwnego, jest bliski poznania sprawy i w tym momencie klaps! Rozwiązanie zagadki w następnym odcinku . Jednak później nic się nie wyjaśnia, gdyż sytuacja jest znacznie bardziej zagmatwana aniżeli myśleliśmy. I tak za każdym razem. Mimo, że zdajemy sobie sprawę z tego jest to granie na naszych emocjach,

Reżyser podczas pracy

Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com

wyśmienicie się bawimy.

Na pewno sprawdza się serial melodramat, ale raczej nie jako całość, lecz pojedyncze odcinki, w którychznajdują się te elementy. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu podatny na ckliwe, miłosne tragedie, mimo tego, iż wielu (zwłaszcza mężczyzn) nie da po sobie tego poznać, a przecież wielu z nas ma tego typu doświadczenia, a jak nie, to zaszyfrowane w genach pewne sentymentalne tęsknoty, w które idealnie trafiają, jak w czułe punkty, twórcy seriali. Więcej info o kryminałach i melodramatach odszukasz w tym miejscu: dobry serial melodramat.

Serial obyczajowy – to nie powinno dziwić. Dosłownie każdy serial i większość znanych i poważanych filmów, to dzieła obyczajowe.

Ekscytuje Cię rozważana sprawa? Jeżeli szukasz dodatkowych informacji, które również będą użyteczne, kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie.

Pamiętajmy też o serialach musicalach, choć brzmi to niedorzecznie, to czy wyobrazić sobie można serial pozbawiony muzyki, bez elementów muzycznych. Chyba nie. Może nie jest musical w dosłownej postaci, ale na pewnoposiada niezastąpione części składowe dobrej zabawy. Więcej informacji o serialach obyczajowych i musicalach odnajdziesz w tym miejscu: serial typu obyczajowego.

Te propozycje gatunkowe to z pewnością nie koniec tematu. Znajdzie się przecież jeszcze wiele interesujących kategorii, przykładowo, komedie czy thrillery.