Sprzedajesz towar zagranicą? Pamiętaj o Intrastat

Od kiedy Polska została członkiem Unii Europejskiej, wiele zmieniło się na stałe w tym kraju. Dzięki otwartym granicom, rodacy mogli podejmować zatrudnienie na terenie krajów członkowskich.

Lecz najważniejsze jest to, że rodzimi biznesmeni od tamtej chwili mogli sprzedawać swoje dobra u sąsiadów, w znacznie prostszy sposób. Jeśli jesteś tego rodzaju biznesmenem, powinieneś widzieć, które obowiązki na tobie spoczywają.
Moment przed naszym wejściem do Unii, rodzime przedsiębiorstwa zaczęło obowiązywać sprawozdanie Intrastat. Będzie to europejski system, zapoczątkowany w 1993 roku, dzięki niemu możliwe było prowadzenie statystyk mówiących o tym, ile i jakich produktów jest przewożonych z jednego kraju do następnego. Dzięki temu nie są już konieczne deklaracje celne, które w realiach zniknięcia granic, stały się formą archaiczną. Współcześnie z pomocą nieskomplikowanego kwestionariusza możemy zdać wyczerpujące informacje na temat naszej sprzedaży.
Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak poszczególne osoby prowadzą niezwykle intensywną dystrybucję, wówczas każdorazowe sprawozdanie Intrastat zabiera dużo czasu. Jeśli posiadasz problem tego typu, musisz zaangażować odpowiednią firmę, która wyręczy cię z owego kłopotu. W sieci znajdziesz bez problemu oferty wielu takich placówek, które na co dzień siedzą przy sprawozdaniach Intrastat. Jeśli jednak wolisz zajmować się tym samodzielnie, powinna zaciekawić cię możliwość zdania formularza drogą wirtualną. Tego typu metoda jest dostępna na oficjalnej stronie Urzędu Celnego. Dzięki czemu unikniesz kolejek w lokalnym punkcie celnym.

Każdy przedsiębiorca, który sprzedaje lub kupuje produkty w obrębie Unii Europejskiej, powinien każdorazowo wysyłać sprawozdanie Intrastat. Będzie to protokół, który zastąpił archaiczne deklaracje celne.

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych treści na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną nowinę – klikaj (www.adwokat-ogonowska.pl/rozwody-plock) w ten link i rozkoszuj się czytaniem.

Pełno firm polskich zawodowo zajmuje się jego wypisywaniem. Możesz to także zrobić drogą internetową.