Dlaczego rowery stają się ostatnio tak bardzo popularne, w jakich miejscach można wygodnie na nich jeździć.

W ostatnim czasie dostrzec można ogromne zainteresowanie jazdą na rowerze. Doskonale to można zobaczyć po liczbie sklepów, już obecnie jest ich dużo, a bez przerwy otwierane są kolejne i nie narzekają raczej na brak klientów.

pracownicy

Autor: AmCham Poland Kraków Branch
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jest z rozbudową infrastruktury, w licznych miejscach powstają setki kilometrów nowych szlaków rowerowych i ścieżek. W szczególności jest to zauważalne w dużych miastach, typu Kraków, Warszawa czy Wrocław. W nich jazda rowerem jest bardzo promowana, nie tylko ze względu na zdrowie, ale także wygodę przemieszczania się. Przy zatłoczonych, zakorkowanych ulicach rower jest niejednokrotnie najszybszą formą dojazdu na uczelnię czy do pracy, a jego wpływ na zdrowie jest nie do przecenienia. A że ścieżki oraz szlaki rowerowe Warszawa cały czas się powiększają, to i poruszanie się w taki sposób zwyczajnie jest wygodne.
zobacz więcej
Rowery coraz częściej stanowią również podstawę aktywnego relaksu wielu rodzin. Takie osoby zamiast przesiadywać w mieszkaniu przed jakimś ekranem pakują sprzęt na samochód i wyjeżdżają w jakieś spokojne, czyste miejsce, w jakim spędzić mogą kilka dni na jeżdżeniu. Niezwykle dużym zainteresowaniem przykładowo się cieszą szlaki rowerowe Mazury, region ten co prawda dotychczas był znany przede wszystkim z ogromnej ilości jezior, lecz rowerzystom również może całkiem sporo zaoferować.

Na terenie Mazur rowerowa infrastruktura bardzo się rozbudowała w ostatnich latach.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na omawiany wątek – odsyłam do źródła (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,32.html), gdyż odnajdziesz na niej szczegółowe dane, które bardzo Cię zaciekawią.

Powstało sporo wytyczonych ścieżek i szlaków, oraz liczne wypożyczalnie, dzięki którym nie trzeba jeździć ze swoimi własnymi rowerami.