Jak się przygotować przed wyjazdem na narty?

Sezon narciarski już się zaczął, toteż to doskonały moment, by przypomnieć jak należycie przygotować się do wyjazdu na stok.
Wyjazd na stok bez należytej zaprawy, wzmocnienia mięśni i ogólnej poprawy kondycji na pewno nie przyniesie radości, a przy okazji zagraża także poważnymi kontuzjami.

Warsztaty, robienie chleba

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Jak zatem należycie się przyszykować, ażeby wyjazd był naprawdę udany? Z pewnością trzeba zacząć od poszukiwania terminu na podróż. weekendowe eskapady na narty najlepiej będzie zorganizować w naszych górach, jeżeli planuje się spędzić w górach dłuższy urlop, śmiało możemy zaplanować podróż do Austrii, Czech albo na Słowację.

Bez zwlekania zobacz na stronie (https://www.kormoran-rowy.pl/kontakt) podobne posty. Tam również zobaczysz coś ciekawego, ponieważ przedstawia ona podobną problematykę.

W czasie zimowych ferii są organizowane wyjazdy studenckie narty które z sobą zabieramy muszą być starannie wyczyszczone i zakonserwowane.

restauracja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
Kiedy znany już jest termin odjazdu, możemy zaplanować tzw. przygotowawczy trening. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na trening w fitness centrum, pomocny może okazać się również personalny trener, lecz możemy także na stok przygotować się samemu. W takim wypadku nadzwyczaj ważne będą dyscyplina i systematyczność. Trening powinniśmy rozpocząć najlepiej na 2 miesiące przed odjazdem, a bezsporne minimum to miesiąc. Koniecznie także powinniśmy przypomnieć sobie techniki jazdy a także metody upadania. Wśród zalecanych ćwiczeń przygotowujących do jazdy na nartach instruktorzy wymieniają zwykle wykroki, wymachy ramion jak też tak zwane nożyce.

Równowagę poprawić mogą stanie jak też wykonywanie przysiadów na jednej nodze. Natomiast ogólną kondycję organizmu polepszą popularne treningi aerobowe. Warto więc pływać, jeździć rowerem; nogi wzmacnia też jazda konna.