Jak wiele kosztuje sanatorium, jakie uzdrowisko w Polsce wybrać? Przewodnik kuracjusza

Jakie uzdrowiska w Polsce warto odwiedzać, komu przysługuje pobyt w uzdrowisku, ile to kosztuje jak też ile się czeka?
Polscy seniorzy do sanatoriów jeżdżą od lat oraz mają na ich temat różne opinie.

turysta

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej strony to najtańsza opcja urlopowa – dzięki dofinansowaniu NFZ albo ZUS na trzytygodniowy pobyt w jakimś z kurortów w Naszej ojczyźnie nie wydaje się sporzej niż kilkaset złotych. Z drugiej – takowe niedrogie wczasy posiadają swe niezbywalne minusy.

Jeśli masz chęć uzyskać większą ilość informacji na opisywany wątek, to odnajdziesz je z pewnością po przejściu do wpisu (https://jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi/domki), gdzie są one niezwykle szczegółowo opisane.

Ośrodki uzdrowiskowe są częstokroć żywcem przeniesione z ubiegłego systemu, pożywienie jest marne, zaś na samo skierowanie do sanatorium oczekuje się miesiącami. Do NFZ-tu, który to deleguje emerytów do sanatoriów, kolejka jest nadzwyczaj długa. Zdarza się, iż na termin odjazdu do kurortu w Naszym kraju trzeba oczekiwać od 16 do 18 miesięcy. Skierowanie wystawia medyk konsultant, jaki na podstawie załączonych przez emeryta wyników badań zaświadcza zasadność pobytu w uzdrowisku oraz sugeruje wariant oraz miejsce kuracji. Dorośli mają prawo korzystać z sanatorium nie częściej aniżeli raz na 2 lata. W lepszej sytuacji będą jednostki, jakie nie są jeszcze na emeryturze oraz wciąż pracują. Wtedy mogą skierować się do ZUS-u, jaki finansuje całkowity turnus (turnusy odchudzające) (nawet 24 dni!) z zabiegami, wyżywieniem, kwaterą i transportem. Uzdrowisko Dąbki oferuje różnego rodzaju zabiegi oraz jest nierzadko wybieranym ośrodkiem uzdrowiskowym.

Specjaliści podkreślają, iż wyjazd do sanatorium ma same atuty: Dzięki odpowiednio zorganizowanemu pobytowi w uzdrowisku pacjent szybciej powraca do zdrowia.

Pobyt w gronie innych chorych czy też ozdrowieńców, zajęcia grupowe, nowe komitywy, dodają chęci do życia. Sanatorium Dąbki to również kapitalny pomysł na niekosztowny urlop.