Świetny wypoczynek w górach

Zbliża się czas letni, okres wyjazdów wakacyjnych i wypadów weekendowych. Pasjonaci górskich wędrówek powinni uwzględnić w swoich planach Karkonosze. Podróżnicy, którzy decydują zwiedzić karkonoskie miejscowości wypoczynkowe nie mogą skarżyć się na deficyt rozrywek.
Najistotniejsze z nich to z pewnością długie, nieraz całodzienne wędrówki górskimi trasami, nierzadko prowadzącymi przez lasy, czy kosodrzewinę.

W mieście powstało 11 wolno stojących szałasów z drewna znajdujących się na szlaku dróżek przyrodniczych. Szałasy są świetnym miejscem na wypoczynek w trakcie eskapad po Szklarskiej Porębie i okolicy. Szałasy umieszczone w pobliżu miejsc o unikalnych atutach krajobrazowych i przyrodniczych wyznaczać mają obiekty edukacji ekologicznej. Forma i niewielkie wymiary obiektów pozwalają na wpasowanie się ich w sąsiedztwo i stworzenie miejsc dla odpoczynku, także edukacji przebywającym w nich turystom.
Molo w Sopocie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Utrudzonym podróżnikom przyda się hotel w Szklarskiej Porębie.

Namawiamy – naciśnij tu (https://www.hotelaquarion.pl/imprezy) i przenieś się na następną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie oraz interesujące artykuły.

Po zasłużonym wypoczynku warto wyruszyć w dalszą wędrówkę.

Zgrupowanie wielu terytoriów ochranianych na względnie niedużej przestrzeni zaświadcza najprzyzwoiciej o niepowtarzalnych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych owej części Sudetów Zachodnich. Znane są tory saneczkowe, które cieszą i zabawiają nie tylko dzieci, ale wywołują radość nawet u ich opiekunów.

W samym centrum Szklarskiej Poręby, przy głównej drodze krajowej usytuowany jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanada z atrakcjami dla małych i dużych. Na terenie Parku odbywają się również koncerty i zawody sportowe. Park działa przez cały rok.