Skitouring jako jedna z atrakcyjnych i ciekawszych form narciarskiego sportu

Szybkimi krokami zbliża się zima, niebo dla narciarzy. Gospodarze przewyższają się w przygotowaniach szlaków narciarskich, a narciarze przygotowują swoje deski i zastanawiają się które trasy wybrać.
Skitouring to jedna z modnych i ciekawszych rodzajów narciarskiego sportu.

ślub

Autor: sbamueller
Źródło: http://www.flickr.com
To scalenie wędrówki po górach i klasycznego zjazdu.

Zaciekawił Cię nasz post? Będzie nam miło, jeśli zdecydujesz się na przeglądnięcie kolejnych. Po prostu kliknij w link (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Rodos/hotel/ALDEMAR_AMILIA_MARE_%28EX._PARADISE_MARE%29/1329/40-1852-24FF.html) i przeloguj się do następnej strony.

Ski touring to stara wersja narciarstwa, aczkolwiek niedawno wyszperana na nowo. Narty do ski touringu są zaopatrzone w foki, to znaczy podkładki zapobiegające zsuwaniu się podczas podchodzenia. Narty owe nie powstrzymują przenoszenia do przodu, zapobiegają zaś zsuwaniu się desek do tyłu. A po podejściu, foki zdejmuje się i wolno zjeżdżać w dół. Ski touringu najlepiej spróbować najpierw w grupie, z nauczycielem. Najprzyjemniejsze jest spojenie nart i wspinania i przemieszczanie się na nartach poprzez góry, z dala od cywilizacji.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Razem z rosnącą wziętością narciarstwa poczęły powstawać pierwsze firmy wyrabiające narty na dużą skalę. Chociaż w zasadzie większa część tych jednostek była tworzona przez regionalnych przedsiębiorców, na przestrzeni lat większa część z nich nieraz zmieniała właścicieli. Narty K2 to prawdziwe arcydzieło ocenione złotym orderem w wersji Snow Style. Jednak również na zboczu spisuje się nadzwyczaj dobrze, w szczególności doceniona za trzymanie krawędzi i prowadzenie podczas jazdy w skręcie, tak jak długim jak i krótkim.
Aby czas spędzony na deskach zaliczał się do udanych, należy także pomyśleć o należytym stroju.

Strój należy zacząć od należytej bielizny termicznej.

Zaciekawiły Cię dodatkowe informacje przedstawione w tym wpisie? Bardzo miło więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi notkami. Czekamy na opinię!

Nie bez znaczenia jest druga warstwa garderoby, która również powinna być wykonana z odpowiednich tworzyw.