Pomysł na biznes: firma sprzątająca

Rozpoczęcie wiosny to najlepszy czas dla firm porządkujących. Mają najsporzej zleceń na porządkowanie po zimie, porządkowanie biur a także magazynów, czyszczenie okien, czyszczenie tapicerki samochodowej.

W Polsce funkcjonuje obecnie ok. 3000 firm w tej branży. Rynek zdominowany został przez średniej wielkości, angażujące około 1000 osób spółki.

Stworzyliśmy dla Ciebie interesujący fakt – tam odkryjesz masę ciekawych wiadomości oraz treści. Nie ociągaj się tylko wejdź!

Blisko trzydzieści proc. to małe firmy rodzinne. Wydawać by się mogło, że założenie przedsiębiorstwa w tej branży jest proste: wystarczy wiadro, ściereczka jak też pasta do posadzki. Jednak świadcząc tego typu usługi musimy gruntownie znać specyfikę specjalistycznych sprzętów sprzątających, wady i atuty poszczególnych chemicznych środków. Przydaje się umiejętność planowania jak też kierowania logistyką. Wiadro oraz ściereczka już nie starczą.

Ogrodzenia, siatka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na zaczęcie działalności powinniśmy przeznaczyć 20-30 tys. zł. Najpierw najlepiej jednak pojawić się w wirtualnej przestrzeni. Pierwsze zamówienia wyznaczą specjalizację, na jaką na konkretnym terytorium jest największe zapotrzebowanie. Może to być sprzątanie sprzątanie po zmarłym mieszkań, biur, posesji, porządki po remoncie, mycie okien, pranie tapicerki pojazdów, kobierców albo usuwanie alergenów. Każda z tychże działalności ma inną specyfikę, wymaga innego typu sprzętów, umiejętności i przygotowania. Najsporzej zleceń pochodzi ze spółdzielni mieszkaniowych, posiadaczy marketów, biur i firm budowlanych. Coraz to częściej usługi porządkowania zamawiają dyrekcje szpitali oraz domów opieki.

Zatrudnienie obsługi outdoorowej jest tańsze niż utrzymywanie załogi. Powoli, jednakże sukcesywnie wzrasta ilość zleceń z hoteli oraz pensjonatów. Jeżeli chcemy przedstawić się jako firma sprzątająca Wrocław, najlepiej zróbmy to w sieci.