Parę przydatnych informacji dla osób, które planują jakąś wycieczkę w góry.

góry są przepiękne, ale równocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet do jednodniowej wycieczki trzeba się należycie przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś poważniejsze wyjścia.

czas
krajobraz - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie buty, powinny być one dość wygodne, a równocześnie solidne i najlepiej z membraną. Doskonale sprawdza się tu wyższe obuwie trekkingowe, cholewka będzie chronić przed skręceniami, a dzięki grubej podeszwie wygodnie się będzie chodziło po skałach. Niestety w dalszym ciągu spotkać można osoby udające się na górskie szlaki w sandałach albo trampkach, takiego zachowania należy się wystrzegać. Oprócz butów warto zwrócić uwagę na pozostałą odzież, jaka też ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu chodzenia.
Koniecznym elementem wyposażenia na górski szlak jest cieplejszy polar i nieprzemakalna kurtka. Górska pogoda bywa nieprzewidywalna i należy być zabezpieczonym na różne okoliczności.

Jeśli ukazywana tu problematyka to Twój konik – wyraź opinię (http://rd-car.pl/) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpliwości dla redaktora się będzie liczyć.

Podczas chodzenia powinno się zadbać o to, żeby się bardzo nie pocić, dlatego też ważnym elementem wyposażenia będzie dobra bielizna (polecamy bluza termoaktywna damska) termoaktywna. Doskonale sprawdzą się w tej roli przykładowo koszulki icebreaker, wykonane są one z odpowiedniego materiału gwarantującego duży komfort przy noszeniu. Całe konieczne wyposażenie trzeba będzie gdzieś schować, więc przyda się również jakiś praktyczny, pojemny plecak.

Jeżeli wyjście miałoby być na kilka dni, to warto pomyśleć o porządnym namiocie, jeśli ktoś zamierza taki ze sobą zabierać, to warto zadbać, żeby był odporny na przemakanie, a jednocześnie jego stelaż do namiotu był możliwie lekki.