Gry na rodzinne wieczory

Gry planszowe – pomimo tworzenia coraz to nowszych rozrywek – nieustannie mogą pochwalić się niezwykle dużą popularnością oraz są one ikoną u większości rodzin w trakcie spędzania wieczornych chwil z sobą.

wakacje nad jeziorem

Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com
Są one obiektem rozrywki zarówno dla dzieci, jak również i dorosłych, bowiem są one w pewien sposób symbolem ponadczasowości oraz zabawy, łączącej wszystkich członków rodziny. Coraz nowe nakłady, a także i te sprzed paru lat mogą pochwalić się swymi wiernymi fanami i jeszcze przez długi czas pozostaną na piedestale w kwestii rozrywki.
program

Autor: Narcotango
Źródło: Narcotango
Jedną z planszówek jest Prawo dżungli, będąca polską wersją gry o nazwie Jungle Speed. Opiera się głównie na kartach, które w trakcie zabawy leżą przed wszystkimi graczami. Wszystkie posiadają różnorodne znaki. Jeśli grający mają inne karty, muszą jak najszybciej chwycić za berło wyprodukowane z drewna i stojące po środku stołu. Jeśli ktoś nie zrobi tego albo pomyli się – dostaje karę w postaci jednej albo wszystkich kart odkrytych. Prawo dżungli jest grą szybką, a grać w nią może nawet trzydzieści osób. Każde pudełko posiada berło, woreczek oraz 104 karty.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych treści na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną wiadomość – kliknij urlop w poznaniu w poniższy link i delektuj się lekturą.

Jeśli ktoś jednak chciałby wcielić się w postać złoczyńcy, koniecznie zagrać musi w Colt Express, gdzie musi obrabować pociąg – tak jak i inni gracze. Zarazem jednak musi zebrać jak najwięcej łupów, nim zrobią to inni. Każda rozgrywka to pięć rund po dwie fazy.

Następną idealną rozrywką na familijne wieczory jest Patchwork gra dla dwóch osób, gdzie łączy się skrawki materiałów, tworząc jednocześnie nowy wzór.

Stworzona została na wzór metody gospodarowania niechcianych już kawałków, co w przeszłości było niezwykle modne. Gra trwa około 30 minut, w trakcie których gracze mają za zadanie połączyć najlepsze skrawki i stworzyć efektywną kołdrę.