Nie masz żadnego pojęcia, co dać przyjacielowi w prezencie na imieniny? Obecnie bardzo popularne są gry planszowe!

To, co konkretnie kupić znajomemu w prezencie na urodziny właściwie od zawsze jest wielką zmorą niemal każdego człowieka. O ile jeżeli chodzi o naprawdę bliską przyjaciółkę, zazwyczaj nie mamy większych problemów, jeżeli jednak idziemy przykładowo z wizytą urodzinową do trochę dalszego znajomego, wówczas na pewno pojawia się pewien kłopot z wyborem.

Zwykle w tego rodzaju sytuacjach dobrze jest postawić na Prezenty w miarę uniwersalne – takie jak na przykład gry planszowe.
Planszówki dla dorosłych
O ile planszówki zwykle kojarzą nam się przede wszystkim z dzieciakami, o tyle z pewnością chyba każdy z nas już trochę słyszał o wielkiej modzie na gry planszowe dla dorosłych. Jeśli jeszcze w nic nie grałeś, kup znajomemu przykładowo Bang gra, a niewątpliwie każdy z Was szybko połknie bakcyla planszówek!
talisman magia i miecz

Autor: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wybrać tę odpowiednią?
Jeśli zdecydujesz się na zakup gry planszowej, wtedy niewątpliwie zaraz zorientujesz się, jak mnóstwo tytułów jest na rynku. Jeśli chcesz wybrać coś naprawdę fajnego, wówczas musisz albo spędzić mnóstwo godzin na różnego rodzaju forach internetowych skupiających miłośników planszówek albo po prostu zaufać sprzedawcy – on będzie mógł powiedzieć Ci, czy na przykład Carcassonne gra jest odpowiednia dla początkujących osób czy raczej zostawić ją sobie na późniejszy etap.

Jeśli Twój znajomy jest wielbicielem magii i fantastycznych klimatów, wtedy bez wątpienia niezłym pomysłem będzie dla przykładu Talisman Magia i Miecz. Jeżeli Twój przyjaciel jest raczej strategiem, wówczas z pewnością znakomicie sprawdzi się wspomniane wcześniej Carcassonne.