Na szczęście minęły już lata, kiedy Polacy nie byli w stanie swobodnie latać po świecie – teraz ochoczo wybierają egzotyczne wakacje

Dzisiaj mamy prawo latać po prawie całym globie i cieszyć się wakacjami na egzotycznych wyspach. Polacy przecież kochają plaże i ciepłe wczasy.

Na pewno w znacznej mierze jest to wywołane tym, że w Polsce przez znaczny czas jest mroźna oraz przygnębiająca zima.
sri lanka last minute

Autor: Bjoern Schwarz
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach szalenie popularnym kierunkiem jest Sri Lanka. Kraj ten zwykle nazywany bywa „Łzą Indii” i przez wielu postrzegany jest jak ich miniatura. Jednakże ci, którzy już tam byli, mówią, że jest to totalnie odmienny kraj ze swoją kulturą oraz jedzeniem. Sri Lanka (więcej dowiesz się na tej stronie) jeszcze 45 lat temu miała nazwę Cejlon. Przez wiele lat była ignorowana jako kierunek urlopowy, ponieważ była tam bardzo długa wojna domowa. Jednakże kiedy spór na szczęście zakończył się 8 lat temu, Sri Lanca stała się rajem na ziemi dla biur turystycznych i dla wielu podróżników.
Wyspa nie wydaje się być duża, ale jest cudowna. Soczysta zieleń przyrody oraz lazur mórz zachwycają co sekundę. Możemy tam spróbować przepysznego jedzenia, poznawać buddyjskie świątynie i oglądać sierociniec dla słoni. apartamenty spełniają żądania nawet najbardziej wymagających klientów. Odnajdziemy tam wszystko, czego będziemy potrzebować – poczynając od nieziemskich widoków i zachodów słońca.

Toteż jeśli zaciekawiła nas Sri Lanka last minute wakacje są rewelacyjnym pomysłem w tym roku. W większości biur znajdziemy jeszcze wolne miejsca na wyjazdy, a w niektórych nawet duże obniżki.