Rola muzyki w powszednim życiu

O tym iż muzyka pełni w naszym życiu ważną funkcję przekonywać nikogo nie potrzeba. Od dziecięcych lat ją słyszymy. Prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu ktoś nam śpiewał do snu. Być może była to babcia a może mama bądź niania. Psycholodzy twierdzą że to czego słuchamy w dziecięctwie ma wpływ na nasze smaki muzyczne w życiu dorosłym. Może jest coś w tym, gdyż jedną z paru rzeczy jakie pamiętam z wczesnego dziecięctwa są płyty dziadunia z muzyką poważną i ma ona dla mnie pewien specjalny urok.

Choć moje późniejsze wybory muzyczne bywały dalekie od owych płyt zawsze jednak rozpoznawałem gdy w jakimś rockowym utworze były odniesienia klasyczne. Zobacz również: Muzyka w reklamach Muzyka od zawżdy służyła zabawie. Najpierw to była muzyka na żywo, do tańca. Wraz z wynalezieniem kina jej rola się poszerzyła, muzyka wzbogacała oraz uwydatniała fabułę. W jego pierwszym okresie była ona równie ważna jak obraz. Razem z wynalezieniem gier komputerowych zaistniała muzyka do gier.

Muzyka dla każdego

Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwijała się bardzo dynamicznie. Na początek były to proste, krótkie melodyjki, zaś współcześnie muzyka do gier zdobywa sobie miejsce równe jej poprzedniczce – muzyce filmowej. Tak samo jak muzykę do filmów tworzą ją najbardziej znani kompozytorzy lub też kapele muzyczne. Tak więc prężny muzyk ma niemałą paletę możliwości. Muzyka jest również ważnym elementem marketingu. Muzyka do reklamy ma przede wszystkim uwydatnić jej przekaz.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to zobacz również na podobne źródła (https://zabawekczas.pl/produkty/militarne,2,1651) posiadające pokrewne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Wyjątkowo ważką rolę ma ona w reklamie radiowej. Nie ma tam wszak obrazu a potrzeba w pewien sposób przekazać emocje które są siłą reklamy. W charakterze muzyki do reklamy obecnie wykorzystywane są nierzadko utwory popularne i pozytywnie się kojarzące. Najczęściej mają one podkreślić styl życia który promuje reklama bądź też wzmocnić dodatnie emocje jakie ma wzbudzić. Przykładem może tu być wykorzystanie części utworów Chopina w reklamie ubezpieczenia emerytalnego. Autor:

Rzecz jasna zdarza się że muzyka do reklamy wypromuje jakiś przebój. Może być to też jakiś sposób by młody nieznany muzyk zaistniał, szczególnie obecnie w dobie internetu kiedy względnie nietrudno jest odszukać wykonawcę kawałka jaki szczególnie zapadł nam w pamięć.