Pomysł na wakacje

Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a razem z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie wszystkim pasuje spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób doskonałą alternatywą może być na przykład wyjazd pod namiot nad wodę, albo w odległy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Gdy chcemy urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Planujemy biwak

Jeziora Mazurskie

Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

Wcale nie musimy robić mnóstwa rezerwacji w hotelach, układać szczegółowego planu zwiedzania i trzymać się go co do minuty. Nie trzeba nic więcej niż plecak na plecach, otwarty umysł i pogoda ducha. Dziś ekwipunek turystyczny jest lekki, zajmuje mało miejsca i dużo łatwiej, dzięki temu wędrować. Nie musimy wlec ze sobą dużego namiotu z metalowym stelażem, możemy kupić mały, ważący naprawdę mało i wygodny namiot typu igloo. Zmiany zaszły także, gdy idzie o plecaki turystyczne. Nie mają już metalowych stelaży i szorstkich parcianych szelek wbijających się w ramiona po godzinie. Możemy teraz znaleźć plecak bardzo dobrze dopasowany do ciała z łatwo regulowanymi szelkami i pasami biodrowym i piersiowym, które pomagają w najlepszym rozłożeniu obciążenia. Dzięki takim rozwiązaniom nawet duży plecak jest wygodny. Dla zainteresowanych: .

Rewolucję przeszła także kuchnia turystyczna na stronie – w obecnych czasach to już nie duża i ciężka butla z gazem i głośno obijający się zestaw menażek. Mamy do dyspozycji niewielkie i lekkie butle, a menażki można zastąpić lekkimi i składanymi naczyniami turystycznymi wykonanymi z lekkich tworzyw sztucznych. Również aluminiowe sztućce i kubki możemy zastąpić lżejszymi wygodniejszymi w transporcie. Zobacz więcej: sandały trekkingowe.

Rośnie rynek sprzętu turystycznego

Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz lżejszego i zajmującego mniej miejsca sprzętu turystycznego. Postęp technologii pozwala na produkowanie kurtek Które można schować w kieszeni, albo leciutkich i bardzo ciepłych śpiworów. Naturalnie im nowocześniejszy i lżejszy ekwipunek, tym więcej kosztuje, ale są to rzeczy, które dobrze użytkowane posłużą nam przez wiele lat.

Dobrze jest pojechać do specjalistycznego sklepu i zapoznać z ofertą.

Nie zwlekaj – tylko zobacz pełen tekst (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-kreta), z którego dowiesz się mnóstwa ciekawych informacji dotyczących omawianego tematu.

W dzisiejszych czasach wakacje na biwaku nie wiążą się już z koniecznością targania ogromnych ładunków.