Jak legalnie oddać swoje auto?

Gdy nasz samochód służy nam latami i długo nie zmieniamy pojazdu, możemy go doprowadzić do stanu, w którym jedynym wyjściem jest tylko złomowanie auta. Jeżeli zależy nam na pieniądzach możemy próbować odnaleźć kogoś, kto podejmie się odrestaurowania auta lub oddać je do punktów demontażu. W jaki sposób zgodnie z prawem zezłomować stare samochód?

Początkowo należy sprawdzić, gdzie możemy złomować nasze auto. Działalność stacji demontażu musi zostać zatwierdzona przez Urząd Marszałkowski, w związku z czym na stronie danego urzędu z pewnością odnajdziemy listę zaufanych stacji. Rzecz jasna możemy również sprawdzić oferowane usługi w Internecie na innych stronach, należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło, takie jak między innymi „złomowanie pojazdów” uzupełniając o nazwę interesującego nas miasta, przykładowo: „złomowanie pojazdów Toruń”. Niejednokrotnie tego typu miejsca zwane są po prostu auto złomami, w związku z tym warto sprawdzić również takie hasła jak, np.: „auto złom Krosno” – zobacz czy „auto złom Gdańsk”, w zależności od tego gdzie chcemy złomować pojazd. Należy po prostu wpisać go zaraz obok nazwy usługi. W wynikach wyszukiwania dostaniemy dużą ofertę. Jeśli zależy nam na jak najbardziej korzystnym zysku warto sprawdzić koszty w kilku miejscach.

złomowanie pojazdów

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Uzyskamy pewność, że dobrana stacja demontażu jest bardzo dobra. Należy wiedzieć, że główną rzeczą, jaka wzięta jest pod uwagę staje się waga. Samochód musi ważyć minimum 90% tego, jaka liczba podana jest w dowodzie. Jeśli waga jest niższa właściciel musi dopłacić. Firmy złomujące pojazdy często mają lawety, dzięki którym niedziałające auta można przewieźć do punktu. W stacji demontażu dostajemy wszelkie niezbędne dokumenty przydatne do wyrejestrowania. Właściciel dostaje na to 30 dni. Jest to niezwykle ważne i nie należy o tym zapominać. Jeżeli nie wyrejestrujemy auta ciągle będziemy właścicielem, w związku z tym możemy zapłacić wysoką karę za brak płatności ubezpieczeń.

W dodatku nowy właściciel, kiedy sprzedamy auto może nie rejestrować samochodu i rozebrać na części. W Polsce jest to praktyka nielegalna. Oczywiście trzeba wspomnieć również o tym, że auto oceń nasz profil http://s-performance.pl/ może być wykorzystane do łamania prawa. Aby nie dotyczyły nas te problemy musimy pamiętać o 30 dniach.
Często zdarza się tak, że stare auto, którego nie możemy sprzedać, zalega w garażu i niepotrzebnie zajmuje miejsce, ponieważ nie wiemy do z nim zrobić. W takiej sytuacji prawidłowym rozwiązaniem jest złomowanie auta. Legalnym sposobem jest oddanie pojazdu do stacji demontażu. Należy korzystać z tej możliwości i z zyskiem pozbyć się niepotrzebnego sprzętu. Czytaj też