Kiedy warto jechać w góry?

Góry to przede wszystkim cudowne krajobrazy, krystalicznie czyste powietrze, cudowna przyroda oraz dzikie zwierzęta.
Te atrakcje zapewnione mamy w każdym sezonie. Jednak kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak by w pełni skorzystać z ich wdzięków zależy od preferencji każdego tułacza.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wybierając porę roku na górską eskapadę trzeba wpierw zastanowić się czy preferujemy długie piesze wędrówki oraz zdobywanie wysokich szczytów, czy też jazdę na nartach, bądź desce snowboardowej. Jeśli jesteśmy miłośnikami zimowego szaleństwa to oczywiście wyselekcjonujemy porę zimową. Jeżeli natomiast wolimy długie włóczęgi jak też dalekie górskie szlaki wówczas lepiej wyruszyć w lecie, w zimie bowiem niektóre trasy ze względów bezpieczeństwa zostają zamknięte. Należy również zastanowić się czy wolimy spokój jak też czy nie przeszkadza nam ciasnota. Jeżeli preferujemy w spokoju przemierzać górskie szlaki nie powinniśmy jechać w góry w wakacyjnych miesiącach, zatem w lipcu oraz sierpniu, albowiem wtedy na trasach panuje największy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na poniektóre szczyty powinniśmy nawet oczekiwać w dużych kolejkach, dlatego osoby, które nie lubią tłoku muszą wybrać się w góry na wiosnę, czy jesienią.

Jeżeli chcesz, żeby podobne artykuły pozostały Ci w pamięci na dłuższy czas, sprawdź witrynę (http://www.ng24.pl/pl/c/ODZIEZ-WEDKARSKA/42), do której odnośnik jest tu. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.

Wtenczas na szlakach jest o wiele mniej turystów i można w ciszy kontemplować nad pięknem natury.

Z kolei wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów muszą unikać czasu zimowych ferii gdyż wtedy szlaki zjazdowe pełne są jeżdżącej i uczącej się jeździć młodzieży, a do kolejki na szczyt musimy odstać swoje.

Wielu podróżników przybywa w góry ażeby spędzić Wielkanoc w górach i w trakcie tzw. długich weekendów, noclegowe miejsca na owe dni nie dosyć, że są o wiele droższe to jeszcze miejsce zarezerwować trzeba nawet na parę miesięcy przedtem. Jeśli z kolei chodzi o same walory gór to owe zachwycają o każdym czasie.