Doskonały wypad weekendowy dla całej rodziny

Jeśli szukamy interesującego wypoczynku na kilka dni, dobrze jest zdecydować się na coś daleko od miejskiego zgiełku, który zwykle mamy codziennie. Zamiast tego wypróbujmy jakieś zielone miejsce.

Weekendowy wypad w nieznane to idealna okazja na lepsze poznanie partnera bądź na spędzanie czasu z rodziną. Często w codziennym zgiełku nie mamy dla nich dużo czasu. Jeśli poszukujemy czegoś na obszarze województwa podlaskiego, dobrze jest pojechać do gminy rajgród. Istnieją tam liczne szlaki piesze i rowerowe, a więc aktywny odpoczynek mamy zagwarantowany. Spokój pomoże wreszcie skupić się nam w końcu na tym, co istotne, to jest na relacjach z rodziną. Gmina ta posiada różnorodną ofertę noclegową, w tym ciekawe opcje noclegów agroturystycznych. Mamy wówczas zagwarantowaną ciepłą atmosferę i zindywidualizowane podejście. Możemy rzecz jasna zarezerwować dla siebie ekskluzywny hotel.
rajgród

Autor: bibinsatoulouse
Źródło: http://www.flickr.com
Gmina Rajgród to także doskonałe miejsce na organizowanie wszelkich konferencji, wesel oraz pozostałych istotnych wydarzeń. Miejscowość jest malownicza i na pewno zachwyci wszystkich uroczymi krajobrazami. Miejscowość posiada również piękną atrakcję turystyczną, to jest górę zamkową. To najstarsza część Rajgrodu. Był tam niegdyś zbudowany gród warowny. Górka ta jest niewielka, dlatego na pewno wejdą na nią również nasze dzieci. Warto wspiąć się na tę górę, gdyż widok z tej pozycji na rajgrodzkie jezioro domki letniskowe nad jeziorem jest niezapomniany.

Na zboczu góry znajduje się amfiteatr, a u jej stóp piękna miejska plaża. Warto decydować się na małe miejscowości, ponieważ nie narażamy się na fale hałaśliwych turystów, dzięki temu odpoczynek jest pełniejszy oraz spokojniejszy.