Czy studia na uniwersytecie są obecnie naprawdę niezbędne?

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Młodzi ludzie dziś wiodą zgoła inne życie niż ich rodzice przed dwudziestu laty. Dawniej młodzież wkraczała w dorosłość zaraz po skończeniu pełnoletności.

lekarz

Autor: Olearys
Źródło: http://www.flickr.com
Duża grupa ludzi wybierała szkoły zawodowe, by nauczyć się fachu i jak najszybciej pójść do pracy. Absolwenci szkół średnich również szybko wkraczali na drogę zawodową, a tylko mała grupa młodych ludzi miała możliwość pójścia na studia.
Dziś sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Wg statystyk obecnie oKOŁO osiemdziesiąt procent polskich nastolatków po szkole średniej chce kształcić się dalej. Nie dla każdej chętnej osoby jest jednak miejsce na państwowym uniwersytecie i w związku z tym do życia powołano wiele płatnych uczelni. Wiele z nich niestety nie wyróżnia się wysoką jakością kształcenia. Ponadto ich renoma w społeczeństwie nie jest zbyt dobra. Przed wyborem dalszej drogi kształcenia powinniśmy się zastanowić, czy warto tracić czas i pieniądze na szkołę, której ukończenie nie da nam żadnych konkretnych umiejętności? Może lepszym pomysłem będzie wybór dwuletniego studium, które, zagwarantuje nam nowy zawód. Jeśli bierzemy pod uwagę szkoły policealne Wrocław i inne miasta mają naprawdę wielką ofertę.

technik informatyk Wrocław

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Szkoły policealne oferują kształcenie w zawodach, które mają dziś wzięcie na rynku.

Krótszy tryb nauki niż w przypadku studiów na uniwersytecie sprawia, że w Placówkach tego rodzaju dominują przedmioty praktyczne. Zdobywając zawód technik informatyk Wrocław, Kraków czy Warszawa z pewnością zaoferują nam dobrą pracę.