Jak możemy zdefiniować billboardy i gdzie najlepiej się sprawdzają? Czy są skuteczne?

Faktem jest że niewiele osób wie, że historia billboardu pochodzi już dziewiętnastego wieku. Chociaż obecnie to określenie zarezerwowana jest dla wielkich reklam, to bez wątpienia na początku określano nią też zwyczajne plakaty.

Do znanych twórców billboardów z dawnych lat można zaliczyć Leonetto Capielo, Alfons Mucha czy Jan Lewitt. Dawniej reklamy plakatowe to była wielka sztuka, obecnie są bardziej komercyjne. W ten sposób poszukiwanie interesujących form promocji sprawiło zwiększenie ich rozmiarów.

reklama zewnętrzna

Autor: manhhai
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś tego typu znaczne oświetlone tablice z plakatami mogą mieć powierzchnię nawet trzystu metrów kwadratowych. Tego rodzaju billboardy określamy megaboardami (takie jak dla przykładu: Z racji własnych rozmiarów umieszczane są na budynkach lub specjalnych słupach.

Billboardy więc, podobnie jak reklamy na zewnątrz stały się w ten sposób niezbędnym elementem krajobrazu ogromnych miast. Powszechność więc reklamy zewnętrznej motion|sprawdź to) i liczebność wszystkich jej form przyczynia się do tego, że walka o to, żeby się wybić i zdobyć uwagę przechodzących jest bardzo duża. Dzięki temu posiadamy coraz bardziej ciekawe sposoby, wykorzystywane przez jej twórców. Efektywność nie zawsze jednakże charakteryzuje wyszukane wzornictwo czy oryginalne slogany. Czasem efekt otrzymuje się przez duży rozmiar. Takim przypadkiem jest pewnie najokazalszy teraz funkcjonujący billboard na świecie.

Zlokalizowana w Kuwejcie reklama na zewnątrz ma powierzchnię 11 760 metrów kwadratowych. Z pewnością sprawia wspaniałe wrażenie, jednak jak by prezentowały się nasze miejscowości, gdyby tego typu giganty wszystko zakryły? W wcześniejszych latach coraz większą popularność zyskują reklamy świetlne. Ulice ogromnych miast bowiem nie zasypiają nocą, jest więc okazja, aby pokazać swój produkt. Rabat nocny to pozyskiwanie przyszłych klientów podczas, gdy niepodświetlane znaki są zwyczajnie niewidoczne. W większości wypadków korzystają z tej formy przekazy reklamowe kluby nocne, puby i pozostałe miejsca, które działają po zmierzchu.

Nie rezygnuj! Zachęcamy Cię, kontynuuj oglądanie fajnych tekstów. Może Ci wówczas pomożemy? Namawiamy więc do naszej kolejnej strony.

Korzystają z niej jednak również sklepy, które otwarte są tylko do wczesnych godzin wieczornych.