Jaką metodą ocenić własny personel?

Solidny pracownik jest bezcenny – tego typu człowiek wzbudza szacunek u swojego szefa. Jednak nieprzeciętnych pracowników to jakby nie patrzeć tak wielu to raczej nie ma.

Pracownicy w firmie

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

W zasadzie człowiek traktuje swoją pracę jako życiowy obowiązek, coś dzięki czemu ma możliwość zarabiać na życie. Świat, w którym każdy pracownik doskonale wywiązuje się z własnych obowiązków jest utopijny. Zresztą czyż bardzo często przypadkiem nie jest tak, że to głównie wina kierownictwa?

Jeśli sporo osób odpowiedzialnych za pracowników skupia się wyłącznie na oszczędnościach, nie pompuje kasy w kursy doszkalające, nie wspominając o podwyżce, ciężko mieć bardzo duże wymagania. A zresztą to również wiele zależy od rodzaju firmy.

Jak przeanalizować własnego pracownika? Na pewno czymś najbardziej znaczącym jest to, aby orientować się jak niesamowicie ważna, we wszystkich sferach, jest bardzo szczera rozmowa. Np. dużo może dać ocena 360, czyli przepytujemy danego pracownika, ale także kogoś innego. To świetne, ponieważ jakby nie patrzeć będziemy mieli możliwość dokładnie sprawdzić człowieka. W żadnym przypadku nie można zakładać, że rzetelna opinia człowieka jest nierealna. Zasadniczo ocenianie innych jest trudne, lecz to możliwe.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na omawiany w tym miejscu problem, to zapewne odnajdziesz więcej pod linkiem.

Zadowoleni pracownicy

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zapamiętajmy także, iż bądź co bądź w wielu przypadkach zwykli przedsiębiorcy najzupełniej nie potrafią rozmawiać z ludźmi. Cóż, może to z takiej przyczyny, że na dzień dzisiejszy w świecie biznesu przede wszystkim rządzą ludzie chowani w czasie socjalizmu? Doskonale, iż działają fachowcy od rozmów, psycholog biznesowy jest w ostatnim czasie coraz powszechniejszą personą.

Zwracajmy także uwagę na to by w żadnym razie nie zapomnieć, że pracodawca również może być swobodnie oceniany. No co jak co, lecz to w sumie dla dobra jego biznesu. A może oceny pracownicze sprawią, iż zdoła wpaść one na ciekawy pomysł, który wielce do przodu popchnie biznes? Bardzo realny scenariusz. Zatem nie bójmy się ocen, z obu stron, ponieważ w pełni szczera dysputa, ankieta, dają skutki o których zapewne nie mieliśmy do teraz żadnego pojęcia.