Terenowa wyprawa surwiwalowa – jak zebrać niezbędny ekwipunek?

Prawdziwi mężczyźni bardzo lubią sprawdzać się w męskich sportach albo w udawanej walce o przetrwanie. Pewni faceci wolą wymagające skupienia, wprawnego oka i celności strzelanie, inni sprawdzający kondycję paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i myślenia wyprawy survivalowe.

survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

By wyruszyć w teren koniecznie trzeba wcześniej zestawić pełny zestaw potrzebnych rzeczy. Osoby zajmujące się surwiwalem mówią, że wcale nie trzeba wiele, aby rozpocząć i że znaczącą większość niezbędnych przedmiotów mamy we własnych czterech ścianach, lecz gdy wyszczególni się wszystkie potrzebne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie łatwe.

Jeśli masz zamiar rozszerzyć swoją wiedzę z powyższy temat, to namawiam do mojej strony. Wystarczy kliknąć w moje hiperłącze (http://magazynauto.pl/uzywane/najgorsze-silniki-popularnych-marek-typowe-usterki-modele-w-ktorych-wystepuja,aid,1767) i już.

Jednymi z najpopularniejszych gadżetów używanych przez surwiwalowców podczas ich wyjść są noże. Korzysta się z nich w wielu sytuacjach, dlatego muszą mieć bardzo dobre ostrze i sprawdzać się w różnych typach prac. Podobno najczęściej na świecie wybieranym nożem jest model firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, dobre tworzywo, jest wytrzymały i ma korzystną, adekwatną do wartości cenę. Ten nóż przeznaczony jest – co sugeruje już nazwa – do zadań surwiwalowo – ratowniczych. Może być stosowany także jako nóż myśliwski albo narzędzie pracy użyteczny na każdym biwaku. Model ten został wykonany z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem dobrze trzymającej ostrość. Jego głównym atutem jest nierdzewność. Dzięki temu nóż może być używany w warunkach ciągłego zawilgocenia. Rękojeść jest bardzo stabilna, dlatego nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w wilgotnej czy ubrudzonej ręce. Nóż Cold Steel CRK nie sprawia też problemu w noszeniu. Kupimy go wyłącznie w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, ale online na pewno będzie dostępny – oferta na noże. Prawdziwy surwiwalowiec nie może obejść się też bez zapałek albo zapalniczki, dobrych (wodoodpornych, sprawdzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej albo peleryny. Oczywiście na wyprawie przyda się też mapa, apteczka (z obowiązkowym zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i leków przeciwbólowych) i produkty spożywcze. Wszystkie konieczne akcesoria warto zabrać do plecaka, który ma wbudowany, przeciwdeszczowy ochraniacz.

Jednak mimo wszystko w wyprawie o przetrwanie najważniejsze jest to, żeby ruszać głową przy każdym działaniu i podejmować rozsądne decyzje dostosowując się do zaistniałych sytuacji. Im więcej nowych sytuacji spotka nas podczas wyprawy, tym więcej doświadczeń wyniesiemy. Każda kolejna na pewno będzie lepsza, dłuższa i bardziej wyczynowa.