Manierka – niezbędne zaopatrzenie w trakcie biwakowania w lesie

Wybierając się na biwakowanie w lesie niewątpliwie trzeba nadzwyczaj dobrze do tej wyprawy się przygotować, szczególnie jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień lub weekend, ale dłuższy okres. Wypada zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, komfortowe i przydatne buty, namiot oraz inne akcesoria przydatne w czasie biwaku, takie jak lornetka lub kompas.

manierka z 

<div style="text-align:justify">Niezbędna z pewnością okaże się również manierka – tutaj, która służy do przenoszenia napojów. Doskonale nadaje się na [TAG=biwak’ title=’szczegóły’ style=’margin:6px;’/></p>
<div class=
Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com

, sprawdzi się także w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, z reguły posiada pojemność około 2 litrów. Przyrządzona jest z dobrego, stabilnego materiału i ma szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni funkcję fachowego wyposażenia polowego, wykorzystują ją nie wyłącznie osoby wybierające się na biwak, lecz również myśliwi czy kiedyś wojownicy. Manierki nie powinno się mylić z tak zwaną piersiówką albo bukłakiem, bowiem mają one na ogół znaczenie pamiątkowe i nie należą do fachowego wyposażenia polowego. Manierki zdołają posiadać rozmaity kształt – okrągły bądź kulisty, teraz odszukamy też manierki, które są skonstruowane z różnorodnych artykułów, przykładowo z drewna, szkła bądź tworzyw sztucznych.

Nie zwlekaj – jeżeli zainteresował Cię nasz tekst, to chcemy nakłonić Cię do wejścia do serwisu twórcy, by przyswoić kolejne niezwykłe informacje.

Wybór manierek jest więc wyjątkowy, wskutek tego każdy na pewno odnajdzie właściwą manierkę, jaka okaże się praktyczna w trudnych warunkach.

Piknikowe wariacje na wakacje

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mimo tego, że dziś wiele ludzi korzysta z innych naczyń do transportowania wody, takich jak choćby bidony to manierka w dalszym ciągu cieszy się popularnością i zaintrygowaniem wśród dużego grona ludzi. Z pewnością jej największą wartością jest właśnie trwałość i solidność skonstruowania, a to nie zawsze zdołamy rzec o innych pojemnikach na wodę. Porządne i prawidłowo sporządzone manierki bez wątpienia przetrwają w różnorodnych kłopotliwych warunkach i będą perfekcyjnie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one bezproblemowo dostępne, manierkę zdołasz kupić w wielu sklepach, które zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.