Szukanie drugiej połówki – o czym z pewnością warto pamiętać

Współcześnie, w erze łatwego dostępu do olbrzymiej rzeszy innych ludzi i częstszego nawiązywania znajomości wydawałoby się że poznanie kogoś ciekawego nie powinno stanowić problemów. Mimo to okazuje się, iż singli z decyzji absolutnie nie ma tak wiele; różne powody sprawiają, że odnalezienie zajmującej partnerki bądź partnera – bądź również kandydatów na „coś więcej” – nie jest te łatwe.

na randce

Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie, w istocie, nawiązuje się więcej kontaktów, jednak nie za każdym razem są one w bezpośrednim kręgu zainteresowań, co mimo to najczęściej jest nieocenione dla owych ludzi, jakie mają ochotę wyszukać drugą połówkę o podobnych zainteresowaniach. W momencie kiedy pan szuka pani, pożyteczne potrafią nawet okazać się usługi (automatyczne umywalki) biur matrymonialnych lub dane funkcje w powszechnych stronach społecznościowych.

W przypadku szukania drugiej osoby w sposób zdalny – czyli za pomocą biura matrymonialnego lub internetu – na pewno warto postarać o swój wizerunek. Z oczywistych względów inna osoba nie jest w stanie poznać nas bezpośrednio i nie wie, jaki mamy ton głosu, precyzyjny prezencję bądź sposób zachowywania się – da się mimo to za pomocą wybranych informacji trochę to odzwierciedlić i wywrzeć znakomite wrażenie, jakie zainteresuje do dalszego spotkania.

para na randce

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie, czy to pan szuka pani czy na odwrót, strategiczne jest niezapomniane i gustowne zdjęcie – zdecydowanie niezalecane są wszystkie z byłym partnerem bądź partnerką (także te, w których jest wprawdzie ucięte, ale widać specyficzny brak), ściśle nieaktualne oraz w zbyt dużym negliżu – może to zasugerować, niezależnie od płci, niezbyt poważne podejście do relacji bądź brak najwybitniejszego gustu.

W razie kiedy pan szuka pani przez internet, inną bardzo istotną kwestią jest to, jakim sposobem obie strony porozumiewają się przez internet – należy uważać, by nie powstawały najmniejsze nieporozumienia, o co nietrudno, kiedy brakuje tak istotnych czynników podczas porozumiewania się, jak ton głosu bądź twarz.

Najlepiej wyrażać się w sposób klarowny, czasami używając emotikonek w zamiaru dodatkowego wyrażania nastroju. Jest to specjalnie nieocenione w razie ludzi nieśmiałych albo bardzo introwertycznych – dobrze przełamać się i skosztować wyrażać uczucia takimi sposobami które są obecnie dostępne, ponieważ upraszcza to zazwyczaj komunikację (przykładowo pomaga to rozmówcy w oddzieleniu szczerości od ironii lub dowcipu), i pozwala na zyskanie sympatii u rozmówcy.

W razie kiedy ma dojść do bliższego spotkania i występuje presja, najdoskonalej wspomnieć o tejże cesze temperamentu – w przeciwnym przypadku potencjalna druga połówka może niewłaściwie odebrać milczenie jako brak zainteresowania.