Polacy chętnie wybierają się na narty we Francji, czy nie mniej popularne narty we Włoszech. Wypróbuj tego rodzaju atrakcje

Sposobów na udane wakacje jest oczywiście wiele. Można jechać nad jezioro, pojechać w góry, postawić na zwiedzanie nowych miejsc i zabytków, bądź spędzić czas na różnego rodzaju rozrywkach i atrakcjach turystycznych. Wielu ludzi wybiera przy tym aktywny wypoczynek, co przeważnie wiąże się z uprawianiem sportów. Dość popularne jest na przykład narciarstwo.

Nart nie musimy kojarzyć tylko i wyłącznie z zimą i ze śniegiem. Istnieje w rzeczywistości więcej rodzajów sportów, w których stosuje się tego rodzaju sprzęt. Coraz bardziej popularne są chociażby narty wodne czy skialpinizm, czyli sport łączący narty ze wspinaczką. Prawdą jest natomiast, że największą popularnością cieszą się zjazdy na nartach, szczególnie, gdy odbywają się w naprawdę atrakcyjnych okolicach.

narciarstwo wysokogórskie

Autor: Lindsey Nicholson
Źródło: http://www.flickr.com

Uznaniem cieszy się chociażby narciarstwo wysokogórskie poza granicami kraju. Polacy z chęcią wybierają się na narty we Francji, czy nie mniej popularne narty we Włoszech – . Współcześnie nie ma problemów ze znalezieniem najatrakcyjniejszej lokalizacji w tych regionach, ponieważ w internecie funkcjonują biura podróży, które przygotowują osobną ofertę specjalnie dla zwolenników narciarskich wyczynów. Tego rodzaju oferty są tworzone kompleksowo, czyli biorą pod uwagę dojazd, zakwaterowanie, a także dużo tańsze niż standardowo skipassy, co jest prawdziwą gratką dla fanów narciarskich wypraw.

wyciąg

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na narty do Francji czy Włoszech, opłaca się wybrać gotową ofertę biura podróży (sprawdź ofertę), choć nie ominie nas przy tym przeanalizowanie wielu istotnych spraw, które mogą mieć istotne znaczenie jeśli chodzi o naszą wyprawę. Warto sprawdzić opinie na temat dostępnych stoków narciarskich – która z nich jest najciekawsza, czy gwarantuje zjazdy również poza oznaczoną trasą itp., a także oczywiście informacje o pogodzie (nasłonecznienie, wysokość opadów) i pobliskich atrakcjach – wyciągach narciarskich, restauracjach, ośrodkach sportowych, czy wypożyczalniach sprzętu sportowego. Fachowe biuro winno prezentować wszystkie te informacje w obrębie oferty, ale nie nie zawsze jest to standard i wówczas nie ma sensu zostawiać wszystkiego przypadkowi. Warto dobrze przygotować się do wyprawy, aby okazała się w praktyce faktycznie niezapomniana.