Kiedy dzieci się nudzą – sposoby na szare zimowe popołudnia

Gdy zima puka do naszych drzwi, sporo rodziców intensywnie namyśla się, w jaki sposób umilić ten czas swoim latoroślom. Ujemne temperatury oraz szybko nadchodzący zmierzch zmuszają do spędzania większości czasu w domu, który wydaje się mniej mało interesującym miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z pobliskim podwórkiem czy placem zabaw. Nie pozwólmy mimo wszystko, by zima przeszkodziła w zabawie. Wiele zabawy przysporzy dzieciom tworzenie prezentów bożonarodzeniowych czy łańcuchów choinkowych.

dziecko

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, tudzież… na biurku, spacerze, w szufladzie. Dziecięca fantazja nie zna granic! Pomysłów najlepiej jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zaskoczy nas masa pomysłów oraz technik zdobienia – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, tworzenie niezobowiązujących upominków, notatników, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty a także ozdób na na wiele innych okazji. Nie każdy z nas orientuje się, iż 13 grudnia przypada Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można razem z dzieckiem stworzyć „pudełkowy” odbiornik telewizyjny.

Organizując dzieciom jesienny czas wolny, warto połączyć przyjemne z pożytecznym (przeczytaj). Wiedza przekazywana w interesujący sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna. W tym przypadku

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

także z pomocą przychodzi Internet. Portale dla dzieci przedstawiają co pewien czas sporo gier, ćwiczących refleks i wyobraźnię.

A może namówimy naszą pociechę do sprawdzenia swych umiejętności w konkursie? Dzieci szczególnie lubią tę formę rywalizacji. Konkursy dla dzieci dostarczają im sporo satysfakcji, pozwalają na zdobycie nowych doświadczeń, uczą „mądrej” rywalizacji a także zaprezentowania się najmłodszych w różnych dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z paczką? Bezcenny.

Grudzień to szczególnie lubiany przez dzieci zimowy miesiąc. To w tych dniach mama i tata mają więcej czasu, który są w stanie wykorzystać na zabawę ze swoimi Skarbami. Wykorzystajmy ten czas jak najmilej.

Powiązany artykuł –