Każdy z nas może pomóc – dowiedz się, w jaki sposób przekazać jeden % swojego podatku?

Pomaganie innym to niezrównanie istotny element naszego codziennego życia. O ile nie sprawia nam trudności pomoc bliskim, gdyż zawsze możemy im pomóc w czasie remontowania mieszkania lub pożyczyć bądź nawet dać niedużą sumę, jeżeli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze mamy świadomość, jak udzielić wsparcia innym osobom. A jest na to naprawdę prosta metoda – można dać 1 % swojego podatku sporządzając rozliczenie roczne, do którego każdy podatnik jest zobowiązany. Co dokładnie trzeba zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana i nie powinna zrobić kłopotu nawet podatnikowi rozliczającemu się pierwszy raz w swoim życiu. Starczy bowiem, iż w deklaracji podatkowej, jaką uzupełnia, we właściwym miejscu wpisze numer – znacznie tutaj scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS danej organizacji. Jeśli rozliczeniem zajmuje się inna osoba, należy jej podać taki numer, aby wiedziała, jakie konto bankowe wpisać w tym okienku. Czym jest numer – kliknij ten portal: www.scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, jaki przydziela się wszystkim organizacjom lub instytucjom. Aby skontrolować wykaz organizacji wymagających wsparcia finansowego, dobrze jest wejść na serwis internetowy Ministerstwa Pracy. Tam udostępniony oraz bezustannie aktualizowany jest taki wykaz, więc wybierając jedną z organizacji z tego spisu, będziesz pewny, że gotówka trafi na odpowiedni rachunek. By wszystko było zrealizowane zgodnie z procedurami, należy w wyznaczonym terminie zanieść swoją deklarację bądź w terminie dokonać korekty, gdy pojawiły się jakieś błędy. Mamy na to 2 miesiące, w przeciwnym razie wpisana organizacja nie dostanie od nas wsparcia finansowego. Organizacja może dowiedzieć się, kto przekazał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zakreślając właściwie okienko w deklaracji podatkowej – więcej tutaj.

dowiedz się więcej

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już masz orientację, jak przekazać 1 % podatku. Każdego roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwe, że ktoś już prosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeśli nie, możesz samodzielnie poszukać instytucji, jakiej konto chcesz chociaż w ten niewymagający wysiłku sposób zasilić. Za rok możesz zdecydować się na inną grupę osób, jakie także potrzebują pomocy, bo takich organizacji jest w kraju bardzo dużo.