Znajomość języka obcego to obecnie konieczność. A czy Ty znasz jakiś język obcy?

Spośród wielu umiejętności, które powinniśmy posiadać w dzisiejszych czasach na szczególna uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że chodzi tak naprawdę o angielski, bo cały świat w jakimś stopniu się nim posługuje, co oznacza, iż nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się dogadać. To międzynarodowy język. Wielu z nas chciałoby jednakowoż go lepiej znać. Jak to zrobić?

nauka języka obcego

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
W dawnych czasach językiem światowym była łacina, później francuski, aktualnie jest angielski. Wielu twierdzi, że w przyszłości takim językiem stanie się chiński, więc już lepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, dzisiaj jednakowoż bez żadnych wątpliwości króluje język angielski. W naszym kraju znają go szczególnie młode osoby, Ci którzy urodzili się już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem rządził u nas rosyjski, więc język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), natomiast angielski to język germański.

Wiele osób z pokolenia 40-60 lat (nie mówiąc już o osobach bardziej wiekowych) nie jest w stanie się dobrze go nauczyć, no chyba, że ktoś musi, gdyż konieczny jest on w pracy czy w innym obszarze. Jak pokazuje życie jest to do zrealizowania. Nauka języka angielskiego nie jest tak więc taka uciążliwa, jak się wydaje, najbardziej korzystnie rozpocząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, pamiętać o tym, że jeżeli chcemy osiągnąć jakieś rezultaty konieczna jest regularność. To identycznie, jak w przypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych wyników. Języka bowiem nie da się nauczyć z doskoku. Warto przyswajać dużą ilość słówek, na przykład korzystając z fiszek (kliknij dalej), oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak żywy język.masz pytania? >> Collegium Novum Warszawa > fachowy serwis

Wiele osób istotnie tak się błyskawicznie uczy, bo w takim momencie można przełamać swoją językową blokadę i zaczynamy mówić w obcym języku. To dla mózgu informacja, że się da, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest niezwykle trudne i stresujące, jednakowoż jeśli chcemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na podobnym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.