Kiedy trzeba zobaczyć w Holandii

Holandia jest miniaturowa i wszystko jest tu małe. Kraj ten tak bardzo ukształtowany przez człowieka który okiełznał naturę jest wielkim grodem poprzecinanym polderami. Te miasta a także mieszkańców warto widzieć.

Holandia – które busy ?

Odnajdziesz tutaj cudne wsie, średniowieczne zamki, ogromne budowle wodne, śluzy, wiatraki, pola tulipanów oraz płaskie jak zielony stół do gry w bilard poldery poprzecinane kanałami, wysokie wydmy, bajeczne parki zabawy, otwartych ludzi i miłą atmosferę. Co warto zwiedzić? Możliwości jest niemało. Oprócz Parku Duinrell warto rzecz jasna zobaczyć stolicę kraju. Ażeby dowiedzieć się czegokolwiek o Amsterdamie, wystarczy wpakować się do jednej z wycieczkowych łodzi, które opływają kanałami centrum metropolii. Tenże rejs trwa mniej więcej godzinę. W czasie takiej wyprawy w paru najbardziej popularnych językach można słuchać wykładu o historii miasta oraz wymijanych budynków. Na amsterdamskim jarmarku kwiatowym zdołamy postarać się o cebulki holenderskich tulipanów.

bukiet tulipanów

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie pobytu w tymże mieście nie możemy również nie przespacerować się pięknymi, poprzecinanymi tajemniczymi kanałami zakątkami legendarnej Dzielnicy Czerwonych Latarni. W centrum Amsterdamu można również zwiedzić Gabinet Figur Woskowych Madame Tussauds. Wygłodniały wędrowiec może nasycić głód w jednej z rozlicznych naleśnikarni, oferujących tradycyjne holenderskie placki, tak zwane „Poffertjes”, Amsterdam jest jednak stolicą tłoczną, która pod tym względem jest przeciwieństwem cichej oraz czcigodnej Hagi. Warto sprawdzić ofertę:

W Hadze warto nie tylko przejść się ulicami starówki bądź zwiedzić nieco muzeów, ale też wybrać się do jej nadmorskiej części, Scheveningen. Plaża jest tam niezmiernie piękna, szeroka, pozbawiona kamieni. Można przejść się też wzdłuż oszklonej galerii wewnątrz olbrzymiego molo.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, to kliknij na odnośnik tu (http://www.propertyapart.com/noclegi-dla-firm), jaki zaprowadzi Cię do przydatnej witryny – ona szczegółowo opisuje ten temat.

Najbardziej niezwyczajnym miejscem w Hadze, które po prostu trzeba widzieć, jest szczególne miniaturowe miasteczko Madurodam. Jest naprawdę prześliczne, i stanowi reprezentatywną Holandię w miniaturce, gdyż znajdują się tutaj modele rzeczywistych domów. Są one oddane w najdrobniejszych szczegółach. Część znajdujących się w tym miejscu przedmiotów pozostaje w bezustannym ruchu (przykładowo statki, pociągi).
Nie czekaj więc, już dziś wpisz w wyszukiwarkę zdanie: busy Holandia, ewentualnie busy Belgia, aby widzieć wszystkie te cudowności.
Zanim wyjdziesz sprawdź Midas