O tym, iż język angielski w dzisiejszych czasach jest niezbędny, wie każdy z nas. Jak jednak uczyć się go najbardziej skutecznie?

Dzisiaj bez znajomości przynajmniej jednego języka obcego, jako kandydaci dla firm jesteśmy w sumie bez szans. Pracodawca nie weźmie osoby bez języka angielskiego, jeżeli choć jedna osoba w firmie jest z innego kraju. W takim przypadku, dobrze płatna praca w korporacji ucieka nam sprzed nosa.

zajęcia na studiach

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteśmy w stanie jednakowoż postarać się temu zaradzić i pomóc sami sobie doskonaląc znajomość języka angielskiego. Przede wszystkim powinniśmy zapisać się na jakiś kurs. Lektor, jaki będzie od nas wymagał konwersacji w języku angielskim dwa razy w tygodniu, pokaże nam jak radzić sobie z angielskim, a przecież zdolność „dogadania się”, jest jedną z najistotniejszych w komunikacji z inną osobą. Jak jesteśmy w stanie szkolić język angielski lub inny język obcy? Należy wytworzyć sobie „mikroklimat” w domu. Środowisko języka angielskiego pod postacią słuchania muzyki, poznawania informacji, oglądania klipów video, jest niezwykle pomocne w nauce. Najbardziej korzystnie zacząć od oglądania… bajek dla dzieci, albo seriali anglojęzycznych, jakie niemalże na pamięć znamy w wersji po polsku.

Rewelacyjnym pomysłem na naukę angielskiego jest zmiana ustawień w telefonie, czy mailu na angielski . Opatrzenie się nawet z trudnymi słowami, znacznie ułatwia ich przyswajanie! Korzystnie także na spotkaniu z koleżanką albo kolegą, ustalić język urzędowy – język angielski. Porozumiewanie się w angielskim ze znajomymi, którzy też się go uczą, nie stawia barier, a trudne struktury gramatyczne, które z początku będziemy mylić, w konsekwencji pojmiemy. Ponadto łatwiej się uczyć na błędach innych i w wypowiedziach znajomego (słuchając go), łatwiej znaleźć błąd, niż w sytuacji, jak sami mówimy, gdyż siebie najczęściej nie można na tyle słyszeć, aby wyłapać złą strukturę.

W tym sensie język angielski jest konieczny w wielu firmach, dlatego tak bardzo rozchwytywane są takie kursy, jak na przykład angielski dla firm Wrocław. Tego typu kursy nie dość, że są efektywne, gdyż prowadzone w grupach, gdzie każdy może czuć się swobodnie, to są też o wiele tańsze. Dlatego wiele firm z tego korzysta mając w zamian kadrę, która świetnie mówi po angielsku.