Co począć z samochodem, które nie nadaje się do użytkowania? Czy należy dać je na złom?

Jeżeli samochód ma faktycznie jeszcze jakąś wartość, to z pewnością będzie ktoś zainteresowany, by je kupić. Natomiast i tak wszystko jest zależne od ceny. Na rynku jest wielu handlarzy, którzy specjalizują się w skupowaniu samochodów popsutych, zaniedbanych oraz powypadkowych.

Łatwo można także z takimi osobami nawiązać kontakt, bo ogłaszają się w sieci, jak auto złom Kraków, lecz także w różnych środkach przekazu, na przykład gazety regionalne lub stacje benzynowe. Jak samochód parkujemy w mieście, pod gołym niebem, to istnieje szansa, że nabywca pojawi się sam. Da nam swoją wizytówkę. Podczas sprzedaży auta tak właściwie nie aż tak istotne są pieniądze, natomiast bardziej liczy się bezbłędne spisanie umowy, jaka powinna posiadać dokładne dane nabywcy. Sprzedaż takiego pojazdu należy jak najszybciej zgłosić w wydziale komunikacji oraz u ubezpieczyciela. Czasami jest też tak, że nieuczciwy kupiec nie przerejestrowuje auta na swoje nazwisko, zaś potem gdzieś porzuca to nic nie warte auto. Sprzedawca, jaki nie wie, kto od niego kupił samochód, będzie zmuszony przez długi czas uiszczać opłatę za OC za samochód, który już dawno nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc pojazd nie posiada już żadnej wartości, to dość łatwym rozwiązaniem jest wydanie go na złom, na przykład na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne auta zabierane są najczęściej bezpłatnie, a dosyć często, kiedy dowieziemy je tam sami, to można również liczyć na niewielki bonus, na przykład w wysokości kilkuset złotych. Także w tym przypadku kwota, którą dostajemy za samochód – parking koło lontiska -, nie jest najistotniejsza. Stacja demontażu pojazdów, do której dajemy auto, powinna posiadać zezwolenie wojewody do wystawiania zaświadczeń na temat kasacji pojazdów.

Taki dokument jest potrzebny, by wyrejestrować pojazd. Właściciel samochodu lub osoba do takiego typu czynności upoważniona powinna pokazać do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, jak również inne rzeczy przykładowo dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu (jeśli była wydana). Samochodów przekazanych do demontażu, przykładowo w auto złom Katowice nie da się już znowu rejestrować.