Co zrobić z samochodem, jaki już nie funkcjonuje? Jakie istnieją możliwości?

Chyba wiele ludzi zna to uczucie. Po latach używania własnego najukochańszego pojazdu, nadchodzi ten dzień kiedy musimy się z nim pożegnać. Oddać go tam, gdzie rozbiorą go na części albo zgniotą te nikomu niepotrzebne blachy i w ten sposób zakończy on swój żywot.

Podczas kupowania auta oczywiście nie myślimy nad takimi rzeczami, natomiast w końcu przychodzi taki moment i musimy odnaleźć odpowiednie miejsce dla naszego wiekowego pojazdu. Gdzie wtedy się udać? Zgodnie z istniejącymi w Polsce przepisami, każdy samochodów musi być zarejestrowany oraz ubezpieczony. I co ważne – nie ma znaczenia w jakiej formie, to znaczy czy faktycznie nadaje się do jazdy oraz czy ktoś go używa. Jedynym wyjątkiem są auta zabytkowe, tu ciągłość OC nie jest wymagana. Auta osobowego nie jesteśmy w stanie wyrejestrować, żeby pozostawić go w garażu. Dobrze jest pozostawić go we właściwe stacji demontażu, jak złomowanie pojazdów Tarnów. Dosyć często takie problemy napotykają właściciele samochodów, jakie uległy wypadkowi, a ubezpieczyciel określił szkodę jako całkowitą. Tak się to odbywa, gdyż istniejące na naszym rynku przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe najczęściej nie zajmują się samochodami w takim stanie.

kasacja pojazdów

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com

Często też mają tak zwaną metodę dyferencyjną, a to znaczy tyle, że nie ma szansy na otrzymanie odszkodowania o całkowitej kwocie, ale tylko w kwocie, która stanowi różnicę między wartością samochodu przed i po wypadku. W tym sensie jedyne wyście to dać taki samochód na złomowanie pojazdów Nowy Sącz.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci następny nasz artykuł – myślimy, że przypadnie Ci do gustu. Aby go obejrzeć, najedź na link tutaj (http://www.brocci.pl/menu/dania-z-makaronem/) i już.

O tą brakującą kwotę pieniędzy muszą się upomnieć sami właściciele, z jak największą korzyścią pozbywając się wraku. Bardzo często nie jest to zbyt łatwe, ponieważ wartość pozostałości jest wyliczana przesadnie optymistycznie. Jednakże, jak wyjdzie, iż żaden kupujący nie ma zamiaru zapłacić za nasz samochód tyle, ile wyliczył ubezpieczyciel, to nie mamy innego wyjścia, można więc odwołać się od takiej wyceny.

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://www.digital-motion.pl/), a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

To iż wypłacono już odszkodowanie, nie znaczy, iż nie mamy szans na innego rodzaju roszczenia, jeśli okaże się, że otrzymana kwota nie zrekompensowała strat. Ubezpieczyciel nie powinien wymagać od klienta, aby ten zajmował się demontażem samochodu i sprzedażą części. Od tych zadań są specjalistyczne miejsca, jak kasacja pojazdów Nowy Sącz.