Dokładne cięcie blach

W związku z bezustannie rosnącymi wymogami klientów, dotyczącymi jakości nabytych produktów, zauważa się olbrzymi rozwój techniki oraz technologii. Sytuacja ta odnosi się do różnych gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.

Obróbka metalu

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Obróbka metalu w przypadku cięcia lub wycinania przeszła duże zmiany. Spora część dzisiejszych maszyn produkowana jest jako CNC. Dlatego gdy poszukujemy partnera – producent producent etykiet samoprzylepnych stali kwasoodpornej, który ma uskutecznić nasze wymagania, warto skorzystać z usług profesjonalnych przedsiębiorstw, oferujących swym klientom najnowsze metody w zakresie obróbki blach.

Najczęściej stosowaną metodą precyzyjnego cięcia blach i profili jest cięcie (zobacz odnośnik do serwisu) laserem. Pozwala na perfekcyjne cięcie blach które mają zastosowanie w trakcie montażu np. hal magazynowych i innych gałęziach przemysłu. Cięcie laserem umożliwia wyprodukowanie elementów, które bez uzupełniającej obróbki nadają się do kolejnego etapu prac.

Aktualnie technologia cięcia laserowego jest najlepsza pod względem szybkości i wydajności. Uwzględniając współczynnik ceny i jakości usługi, ciecie laserowe wypada nadzwyczaj dobrze w porównaniu do innych metod cięcia blach, takich jak np. cięcie wodą. Chociaż jest to metoda w zasadzie wykorzystywana od niedawna, spotkała się z wielkim powodzeniem z racji swej precyzji oraz wysokich prędkości cięcia.Nie zmienia to jednak faktu, że cięcie strumieniem wody to nieustannie stosowana metoda cięcia stali. I chociaż woda to ciecz, która nie kojarzy się z twardością i zdolnością cięcia – zastosowana pod wysokim ciśnieniem jest w stanie przebić każdy materiał.

Cięcie wodą jest technologią „zimną”, czyli nie występuje tutaj strefa wpływu ciepła, jak podczas cięcia laserem. Toteż znajduje wykorzystanie tam, gdzie przeciwwskazane jest zbytnie nagrzewanie materiału, np. ze względu na prawdopodobieństwo rozhartowania.

Jest to jednocześnie technologia cicha i bezpyłowa – przyjazna dla środowiska naturalnego. Zastosowanie technologii cięcia jak widzimy jest uzależniony od bardzo wielu czynników.