Najważniejsze rodzaje oraz odmiany wewnętrznych drzwi, ich wykorzystanie w domach i mieszkaniach

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia mieszkań i domów są drzwi. Można je podzielić na dwie główne grupy, to znaczy wewnętrzne oraz zewnętrzne. Do ochrony wnętrza domu przed atmosferycznymi czynnikami, takimi jak śniegi, wiatry i deszcze, a także przed nieproszonymi gośćmi będą służyć drzwi zewnętrzne.

strona internetowa

Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com
Ich odmian i rodzajów jest bardzo dużo, klienci wybierać mogą pośród drzwi zrobionych z różnych gatunków drewna, nieraz połączonego ze szkłem, a oprócz tego pomalowanej lub pokrytej okleiną blachy.

Pragniesz doszkolić się z tego intrygującego tematu? Zatem najlepiej trafiłeś. Po prostu kliknij to i przenieś się do nowej strony.

Drzwi zewnętrzne przeważnie grubsze i solidniejsze, właśnie ze względu na ich przeznaczenie. Jeżeli mają posiadać dobre właściwości przeciwwłamaniowe, to powinny posiadać odpowiednie zamki oraz wzmocnienia. Niezbędna jest gruba blacha chroniąca przed przecięciem, antywyważeniowe bolce i dobre zawiasy. Powinno się także użyć zamków z atestem, jakie stanowić będą przeszkodę dla włamywaczy. No i rzecz jasna bez względu na swoje właściwości drzwi raczej powinny być ładne, bo w końcu stanowią one wizytówkę każdego domu. Z kolei w środku domów i mieszkań wykorzystywane są dużo bardziej delikatne drzwi – (szeroka oferta) – wewnętrzne (przykładowe artykuły). Występują one w paru odmianach uzależnionych od wykorzystania. Spotykanymi najczęściej są zwykłe, tradycyjne drzwi rozwieralne, zakładane w futrynie.

drzwi

Autor: Remix
Źródło: Remix
Są one bardzo praktyczne, dostępne w wielu wzorach i odmianach, ale posiadają jeden duży minus. Do otwierania ich potrzeba trochę wolnej przestrzeni, więc nie zawsze będą się dobrze sprawdzać w niewielkich mieszkaniach. Tam z kolei dużo lepiej dadzą sobie radę drzwi w wersji składanej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego mechanizmu mogą się one składać jak parawan, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie otwieranie jest proste i szybkie. Jeśli ktoś ma taką okazję, to świetnym pomysłem mogą być też drzwi przesuwne, dają sobie radę one szczególnie tam, gdzie nie będzie miejsca na zwykłe drzwi. Podwieszane są one na specjalnych prowadnicach,przez co nie zajmują dużo miejsca przy otwieraniu, będą jedynie potrzebować kilkunastu centymetrów obok ściany aby się je dało przesunąć.